IV edycja Konkursu Pianistycznego za nami!
08.05.2017 Szymon Niemczewski 2985
grafika

6 maja odbył się IV Konkurs Pianistyczny dla dzieci i młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza. Młodzi pianiści z całej Polski prezentowali swoje umiejętności w odnowionej sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Od wczesnych godzin trwały próby akustyczne, w trakcie których uczestnicy mogli sprawdzić sprowadzony specjalnie na konkurs fortepian YAMAHA. Inaguracja konkursu miała miejsce o godz. 11:00. Wtedy to Michał Gacka - dyrektor Niepublicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią przywitał jury, gości i wszystkich zgromadzonych. Obecni byli m.in.: Tomasz Miłowski - starosta nakielski oraz Anna Biniakowska - dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji, która reprezentowała burmistrza Miasta i Gminy Nakło nad Notecią.

Emocjonujące przesłuchania uczestników trwały od godz. 11:15 do godz. 15:00. Dla wszystkich, którzy nie mogli tego dnia osobiście uczestniczyć w przesłuchaniach dostępna była relacja LIVE dostępna na fanpage'u Konkursu. W konkursie wzięło udział 32 uczestników m.in. z Warszawy, Gdańska, Gdyni, Poznania, Jeleniej Góry, Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Chełmży, Włocławka oraz z Nakła nad Notecią, którzy zmierzyli się w trzech kategoriach wiekowych:

  • GRUPA I: klasy I - II c.6 oraz I klasa c.4
  • GRUPA II: klasy III - VI c.6 oraz II klasa c.4
  • GRUPA III: klasy V - VI c.6 oraz klasy III - IV c.4

Uczestników oceniało jury w składzie: Joanna Marcinkowska (przewodnicząca) z Poznania, a także Adam Zok i Michał Szymanowski z Bydgoszczy.


O godz. 17:00 rozpoczął się koncert galowy. Muzycznych wrażeń dostarczył recital Michała Szymanowskiego. Następnie głos zabrała przewodnicząca jury, która podziękowała uczestnikom, pedagogom, sponsorom, a także patronowi konkursu, który jak sama przyznała - inspiruje do działania pianistów na całym świecie. Następnie przyszedł czas na ogłoszenie wyników. Decyzją jury, po przesłuchaniu wszystkich uczestników IV Konkursu Pianistycznego dla Dzieci i Młodzieży, przyznano następujące nagrody:

  • GRUPA I

Wyróżnienia - Zuzanna Rdesińska (Słupca), Aleksandra Ziora (Wrocław), Jakub Adamczak (Ostrów Wielkopolski), Miłosz Okoń (Gdynia), Zofia Büning (Wrocław), Damian Leśniewski (Bydgoszcz)
3 miejsce - Natalia Sieczkarek (Poznań)
2 miejsce - Alisa Witkowska (Grudziądz)
1 miejsce - Antonina Waliszewska (Konin)

  • GRUPA II

Wyróżnienia - Jakub Baczyński (Bydgoszcz), Marcel Kubiak (Nakło nad Notecią), Stefania Boguska (Jelenia Góra)
3 miejsce - Joanna Bunzler (Wrocław)
2 miejsce - Cyprian Tessmer (Grudziądz)
1 miejsce - Helena Wilczak (Poznań)

  • GRUPA III

3 miejsce - Estera Kędzierska (Poznań)
2 miejsce - Franciszek Lewandowski (Gdynia)
1 miejsce - Kacper Kukliński (Gdańsk)


Nagrodę Specjalną, ufundowaną przez Patrona Honorowego konkursu, za najlepsze wykonanie utworu dowolnego, otrzymał Kacper Kukliński.

Konkurs zakończył się koncertem laureatów, w trakcie którego zaprezentowali się zdobywcy wszystkich nagród. Dyrektor Michał Gacka podziękował wszystkim i zaprosił na kolejną edycję, która odbędzie się za rok.

Organizatorem IV Konkursu dla dzieci i młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza była Niepubliczna Szkoła Muzyczna I stopnia w Nakle nad Notecią. Inicjatywę dyrektora NSM Michała Gacki wspomogli: Burmistrz Miasta i Gminy Nakło  nad Notecią - Sławomir Napierała, Starosta Powiatu Nakielskiego - Tomasz Miłowski, Nakielski Ośrodek Kultury oraz Bank Spółdzielczy w Nakle nad Notecią. Statuetki wykonała i ufundowała firma ABC Reklamy. Podziękowania za użyczenie instrumentu należą się firmie YAMAHA.


Pełna fotorelacja dostępna jest na: www.facebook.com/gminanaklo

Nagrania LIVE z całego konkursu dostępne są na: www.facebook.com/KonkursPianistycznyNaklo


 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg