Cykl koncertów w Nakle nad Notecią
27.06.2017 Szymon Niemczewski 3130
grafika

W te wakacje zapraszamy Was na cykl koncertów pod tytułem Muzyczne lato nad Notecią.

Czterokrotne spotkania z różnego rodzaju muzyką będą dla całych rodzin okazją by spędzić miło niedzielne popołudnia. Z myślą o najmłodszych, każdy koncert poprzedzony będzie mini lekcją z zakresu muzyki, instrumentów, kompozytorów i tematyki związanej z danym koncertem. Dodatkowo, dla dzieci przygotowane będą specjalne miejsca, przy których bawiąc się, będą mogły przysłuchiwać się utworom. Wstęp na każdy z koncertów jest bezpłatny.

Muzyczne lato nad Notecią to cztery koncerty wykonywane przez cztery różne zespoły. Na początku (2 lipca o godzinie 17:00) zaprezentuje się Kwartet Amabile, który tworzy czworo młodych, utalentowanych artystów. Dwoje skrzypiec, altówka i wiolonczela to klasyczny skład, który odnajdzie swoje miejsce zarówno w muzyce klasycznej, jak i muzyce filmowej, rozrywkowej i improwizacji czy we wszelkich muzycznych eksperymentach. Po krótkim wprowadzeniu w świat instrumentów, na których grają, muzycy zaprezentują utwory muzyki filmowej - począwszy od utworów polskich kompozytorów: Wojciecha Killara ("Ziemia obiecana"), Andrzeja Kuryłowicza ("Polskie drogi"), poprzez znane utwory takich kompozytorów jak Ennio Morricone ("Misja”), Carlos Gardel (tango z filmu "Zapach kobiety"), po utwory z pogranicza muzyki filmowej i rozrywkowej: "Copacabana" Barr'ego Manilowa czy też "Cheek to cheek" Irvinga Berlina."

23 lipca o godzinie 17:00 program Muzyczne lato w rozśpiewanej Europie w wykona zespół wokalno-instrumentalny Artes Ensemble

Z kolei 30 lipca, o godzinie 17:00 zapraszamy na Koncert Familijny, podczas którego będzie królowała muzyka rozrywkowa, klasyczna, czy też muzyka z bajek. Do wysłuchania koncertu zaproszą artyści scen poznańskich.

Ostatni koncert z tego cyklu będzie miał miejsce 20 sierpnia, o godzinie 17:00. Tego dnia wystąpi kwintet dęty Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych – Grandioso. Zaprezentowany zostanie koncert pod tytułem Z muzyką przez wieki i kraje.

O szczegółach każdego z koncertów będziemy Państwa informowali przed każdym wydarzeniem.

Serdecznie zapraszamy!


Materiał: Michał Dubkowski
Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png