"Gloria" zabrzmiała w Nakle nad Notecią
30.12.2017 Szymon Niemczewski 2884
grafika

W piątkowy wieczór, 29 grudnia Parafia NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią gościła chór Chorus Culmensis z Chełmna, który zaprezentował słuchaczom utwór "Gloria" Tore W. Aas.

Chór „Chorus Culmensis” powstał w 1984r. przy Parafii Św. Józefa Księży Pallotynów w Chełmnie, gdzie. Ks. Józef Gołuński, ówczesny proboszcz parafii, powierzył obowiązki organisty Wojciechowi Błaszakowi. Na bazie męskiego zespołu wokalnego założonego przez poprzedniego organistę utworzył on chór mieszany. W 1994r. chór przyjął nazwę „Chorus Culmensis”, co tłumaczy się jako chór chełmiński.

Honorowy patronat nad koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Sławomir Napierała, obecny na koncercie, na zakończenie podziękował założycielowi i dyrygentowi chóru Wojciechowi Błaszak oraz wykonawcom za występ. Wszystkim zgromadzonym złożył najlepsze życzenia na zbliżający się 2018 rok. Gospodarz kościoła ks. proboszcz Andrzej Rumocki także podziękował śpiewakom za umilenie tego grudniowego wieczoru, a parafianom i mieszkańcom za udział w koncercie.

Organizatorami koncertu byli: Parafia pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, który sfinansował występ chóru.


Fotografie: Zbigniew Kubisz


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png