Trzecia odsłona Koncertu Noworocznego za nami
08.01.2018 Szymon Niemczewski 2629
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.01.2018

6

Aktualności

7 stycznia 2018 roku odbył się III Nakielski Koncert Noworoczny, którego odbiorcy po brzegi wypełnili kościół pw. św. Stanisława BiM w Nakle nad Notecią. Ten wieczór z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych w świątyni sympatyków muzyki.

Program Koncertu był zróżnicowany. Kolędy, piosenki kojarzące się jednoznacznie ze świątami, ale także utwory jazzowe, kończąc na operetkowych przebojach. Podczas wspaniałego występu Orkiestry Symfoników Bydgoskich, której przewodził dyrygent Marek Czekała, towarzyszyli jej soliści: Hanna Okońska (sopran), Adela Konop (wokalistka jazzowa), Łukasz Ratajczak (tenor). Nakielskim akcentem, który również towarzyszył orkiestrze był nakielski chór Nadzieja. Chórzyści pod dyrygenturą Michała Gacki zaprezentowali kilka utworów acapella. Nad przebiegiem koncertu czuwała Urszula Guźlecka, która uzupełniała go słowem wprowadzenia, przed każdym z muzycznych bloków. Muzycy chętnie integrowali się z publicznością, która unosiła się do rytmu, miałczała, a przede wszystkim nagradzała muzyków brawami. Był to wieczór przepełniony emocjami, a przede wszystkim muzyką. Dopełnieniem całości była inicjatywa, która towarzyszyła koncertowi i jak zapowiedział burmistrz Sławomir Napierała, towarzyszyć będzie wielu wydarzeniom w 2018 roku - zbiórka na rzecz budowy hospicjum w Olszewce. Każdy z obecnych mógł wesprzeć ten cel, za co otrzymywał płytę DVD z zapisem wideo zeszłorocznego Nakielskiego Koncertu Noworocznego. Udało się zebrać kwotę 3 500 PLN.

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Nakło nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Stanisława w Nakle, która udostępniła swoją świątynię.


Pełna fotorelacja tylko na:
www.facebook.com/gminanaklo

oraz na:
www.facebook.com/muzykanadnotecia


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg