Wstęp wolny na Szare Anioły
02.03.2018 Tomasz Rogacki 3575
grafika

Fundacja Salus Homini oraz Nakielski Ośrodek Kultury serdecznie zapraszają na projekcję filmu Szare Anioły.

Film prezentowany będzie 22 marca 2018 roku w sali kinowej Nakielskiego Ośrodka Kultury o godzinie 18.00. Wstęp wolny.

Pokaz filmu z udziałem twórców Macieja i Tadeusza Syka. Obaj panowie są założycielami High Hope Films, studia filmowego zajmującego się produkcją i dystrybucją filmów z wartościami. Po filmie – spotkanie z widzami i dyskusja.

Film w reżyserii Josepha Campo określany jest mianem najmocniejszego filmu o wierze, pierwszego dokumentu o tej tematyce przeznaczonego dla widzów powyżej 16 roku życia. Premierowa trasa odbyła się w maju zeszłego roku w siedmiu miastach Polski.

Dzieło opowiada o zakonnikach ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy i o ludziach, z którymi dzielą swoje życie.

Ludzie z ulicy nazywają ich Szarymi Aniołami. Poszli śladami św. Franciszka. Uwierzyli, że miłość może zmienić świat.

Fragment recenzji z gościa.pl z kwietnia 2017 roku.

To mocny film. Takich dokumentów powstaje niewiele. Widz, przyzwyczajony do standardowych reportaży i filmów dokumentalnych dotyczących tematów związanych z religią, momentami będzie przecierać oczy ze zdumienia. To nie laurka czy pretensjonalna historia o dokonaniach zakonników ze Wspólnoty Franciszkańskich Braci Odnowy, ale głęboko osadzona w rzeczywistości i niestroniąca od wyrazistych scen, czasem nawet na granicy intymności, opowieść o działalności tytułowych Aniołów. – Trudno wyobrazić sobie większego świętego niż Franciszek z Asyżu. Pewnego razu zadałem sobie pytanie: o co chodzi z tym gościem? – mówi jeden z braci, który zanim wstąpił do zgromadzenia, szukał odpowiedzi na to pytanie. I wkrótce ją znalazł. – Święty Franciszek uwierzył, że miłość może zmienić świat.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png