Wycieczka do Lichenia i Inowrocławia
21.06.2018 Tomasz Rogacki 2915
grafika

Samorządy Mieszkańców nr 5 i 6 w Nakle nad Notecią zorganizowały 17 czerwca wycieczkę do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu oraz do Parku Solankowego z tężniami w Inowrocławiu. W wycieczce wzięła również udział grupa krwiodawców z Klubu Honorowych Dawców Krwi działająca przy nakielskiej komendzie Państwowej Straży Pożarnej.

Przy ciekawych opowieściach przewodnika uczestnicy wycieczki mieli możliwość zwiedzenia wszystkich zakątków Licheńskiego Sanktuarium. Przy kościele św. Doroty, gdzie poznaliśmy historyczne źródło licheńskiego kultu, rozpoczęliśmy wędrówkę wśród m.in. grobowców wizjonerów, Kaplicy Krzyża św., nowej bazyliki. Chętni mieli możliwość przejścia szlakiem Drogi Krzyżowej lub też udziału we mszy świętej z błogosławieństwem z nałożeniem rąk. Część z podróżujących wybrała się na brzeg pobliskiego jeziora, gdzie druhowie nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej brali udział w XII Mistrzostwach Polski Strażaków Ochotników w Ratownictwie Wodnym i Powodziowym.

W drodze powrotnej odwiedziliśmy Park Solankowy w Inowrocławiu, gdzie uczestnicy wycieczki odpoczywali w cieniu tężni, wdychając nasycone jodem i mikroelementami powietrze. Sprzyjająca pogoda pozwoliła na wykorzystanie czasu na pełen relaks i odpoczynek oraz duchowe przeżycia.

                                                                                          Przewodniczący SM nr 5 Michał Krzoska

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png