Zapraszamy na Gminne Dożynki 2018 w Sucharach
30.08.2018 Szymon Niemczewski 2158
grafika

Kolejny sezon wytężonej pracy rolników dobiega końca. W związku z tym nadchodzi czas na podziękowanie za tegoroczne plony podczas tradycyjnych Dożynek.

Święto Plonów 2018 odbędzie się 16 września we wsi Suchary, a jego rogram jak co roku będzie bogaty w różne wydarzenia. Już o godzinie 12:30 na tzw. Rynku w Sucharach zgromadzą się rolnicy, przedstawiciele samorządu, a także mieszkańcy i zaproszeni goście by wraz z wieńcami dożynkowymi udać się na boisko, gdzie rozpoczną się uroczystości. W ich programie przewidziano mszę świętą dziękczynną, którą uświetni chór Soli Deo pod dyrekcją Michała Gacki, przemówienia zaproszonych gości, a także szereg występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się m.in: Młoda Krajna, Krajna, Wiktoria Vollmuller. Zgromadzeni goście będą mogli posłuchać sygnalistów z Polskiego Związku Łowieckiego, a także zespołu muzyki myśliwskiej - Łoszaki. Tegoroczną gwiazdą Dożynek będzie Tercet Egzotyczny.

Tegorocznymi starostami dożynek będą Anna Czopek i Dariusz Kasprzak.

Goście biorący udział w tym wydarzeniu będą mieli okazję do odwiedzenia stoisk Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych związanych z gastronomią. Przewidziano także pokaz zabytkowego sprzętu rolniczego, dodatkowo swój najnowszy sprzęt zaprezentują strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Nakło nad Notecią. Dla najmłodszych nie zabraknie placu zabaw, a na wszystkich gości tradycyjnie będzie czekała grochówka.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!


Materiał: Michał Dubkowski
Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png