Zapraszamy na Gminne Dożynki 2018 w Sucharach
30.08.2018 Szymon Niemczewski 1653
grafika

Kolejny sezon wytężonej pracy rolników dobiega końca. W związku z tym nadchodzi czas na podziękowanie za tegoroczne plony podczas tradycyjnych Dożynek.

Święto Plonów 2018 odbędzie się 16 września we wsi Suchary, a jego rogram jak co roku będzie bogaty w różne wydarzenia. Już o godzinie 12:30 na tzw. Rynku w Sucharach zgromadzą się rolnicy, przedstawiciele samorządu, a także mieszkańcy i zaproszeni goście by wraz z wieńcami dożynkowymi udać się na boisko, gdzie rozpoczną się uroczystości. W ich programie przewidziano mszę świętą dziękczynną, którą uświetni chór Soli Deo pod dyrekcją Michała Gacki, przemówienia zaproszonych gości, a także szereg występów artystycznych. Na scenie zaprezentują się m.in: Młoda Krajna, Krajna, Wiktoria Vollmuller. Zgromadzeni goście będą mogli posłuchać sygnalistów z Polskiego Związku Łowieckiego, a także zespołu muzyki myśliwskiej - Łoszaki. Tegoroczną gwiazdą Dożynek będzie Tercet Egzotyczny.

Tegorocznymi starostami dożynek będą Anna Czopek i Dariusz Kasprzak.

Goście biorący udział w tym wydarzeniu będą mieli okazję do odwiedzenia stoisk Kół Gospodyń Wiejskich oraz innych związanych z gastronomią. Przewidziano także pokaz zabytkowego sprzętu rolniczego, dodatkowo swój najnowszy sprzęt zaprezentują strażacy z jednostek OSP z terenu gminy Nakło nad Notecią. Dla najmłodszych nie zabraknie placu zabaw, a na wszystkich gości tradycyjnie będzie czekała grochówka.

Serdecznie zapraszam w imieniu organizatorów. Wstęp na imprezę jest bezpłatny!


Materiał: Michał Dubkowski
Dyrektor Nakielskiego Ośrodka Kultury


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg