Piknik Niepodległości i wydarzenia towarzyszące
04.09.2018 Szymon Niemczewski 1450
grafika

Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Szef Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych gen. dyw. Dariusz Łukowski, Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią Sławomir Napierała, a także Dyrektor Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie Ryszard Kamiński zapraszają na wielki Piknik Niepodległości, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 września) w godzinach 14:00-18:00 na terenach wystawowych w Minikowie.

Podczas imprezy, która wpisuje się w cykl obchodów 100-lecia niepodległości Polski, zaprezentują się wykonawcy z terenu województwa, a także gminy Nakło nad Notecią. Występom towarzyszyć będą pokazy statyczne i dynamiczne z wykorzystaniem m.in. sprzętu wojska, policji o straży pożarnej. Dla gości przygotowana zostanie przez wojsko kuchnia polowa, w której przygotowywana będzie grochówka. Goście będą mieli okazję odwiedzenia wielu stoisk wystawców z różnych branż, a najmłodsi spędzą miło czas na dużym placu zabaw.

Dodatkową atrakcją będzie coroczna Jesienna Wystawa Ogrodnicza, połączona z promocją karpia nakielskiego, w której swój udział zapowiedziało kilkudziesięciu wystawców z całej Polski.

Tego dnia o godzinie 13:00 Wojewoda wraz z Burmistrzem i zaproszonymi gośćmi w pobliżu Cmentarza Ofiar Hitlerowskiego Obozu w Potulicach posadzą aleję 100 klonów.

Również w niedzielę, ale o godzinie 14:00 mieszkańców Nakła szczególnie zapraszamy na nakielski Rynek, gdzie nastąpi odsłonięcie Ławeczki Marszałka Józefa Piłsudskiego. Propozycja postawienia ławeczki z siedzącym na niej marszałkiem Piłsudskim jest odpowiedzią na propozycję upamiętnienia 100 lecia niepodległości przez Komitet Honorowy Obchodów 100-lecia w Gminie Nakło nad Notecią, a jej autorami są Piotr Perzyński oraz Robert Tomak.

Z myślą o wszystkich, którzy chcą wziąć udział w imprezie w Minikowie, przygotowano bezpłatny transport autobusowy. Pierwszy autobus sprzed budynku w NOK Nakle wyjedzie o godzinie 13:00, po drodze zatrzymując się na przystanku przy ulicy Poznańskiej. Autobusy będą wyjeżdżały z Nakła oraz Minikowa co pół godziny. Ostatni, powrotny autobus z Minikowa wyjedzie o godzinie 18:30.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png