Święto plonów w Sucharach
17.09.2018 Tomasz Rogacki 1109
grafika
Powiązane galerie:
grafika
17.09.2018

63

Aktualności

W niedzielę 16 września w Sucharach odbyły się tradycyjne dożynki – święto rolników, podczas którego dziękowano im za trud pracy na roli i plony.

Korowód dożynkowy wyruszył z centralnego placu wsi na pole dożynkowe, gdzie uczestników przywitał burmistrz Sławomir Napierała. W swoim przemówieniu podkreślił znaczenie rolnictwa dla gospodarki żywnościowej. Przypomniał skutki zeszłorocznej nawałnicy, która również wpłynęła na zbiory i aktualną suszę, wskutek której wydajność z ha była bardzo niska, a aż 250 rolników objęły wnioski suszowe. Dziękując rolnikom za zbiory przypomniał słowa Wincentego Witosa: W chłopie żyje i odradza się naród, z niego czerpie swą siłę państwo. On najwięcej daje, najmniej wymaga. Bez niego nie ma i nie może być zdrowego narodu i silnego państwa.

Mszę św. odprawił ks. Jarosław Dąbrowski w oprawie chóru Soli Deo pod batutą Michała Gacki. Po mszy starostowie dożynek: Anna Czopek i Dariusz Kasprzak przekazali na ręce burmistrza bochen chleba, który został podzielony między uczestników święta. W części artystycznej wystąpili: ZPiT Krajna, Młoda Krajna,  Wiktoria Vollmüller, zespół Łoszaki oraz sławny Tercet Egzotyczny (już 55 lat na scenie). Członkowie kola łowieckiego zaprezentowali różne sygnały myśliwskie. Koła gospodyń wiejskich oferowały znakomite wypieki i dania. Nie zabrakło tradycyjnej grochówki. Dla najmłodszych były liczne atrakcje, w tym przejażdżki traktorowe zapewnione przez Klub Miłośników Starych Ciągników i Maszyn Rolniczych. OSP z Nakła nad Notecią zaprezentowała pokaz ratownictwa medycznego. Jury w składzie: Halina Mnichowska, Jarosław Warmke, Emilia Fohs, Tomasz Pasieka oceniła wieńce dożynkowe. I m. przyznano Ślesinowi, II Karnówku, III Trzeciewnicy. Były też dwa wyróżnienia – dla Karnowa i Suchar.


Pełna fotorelacja tylko na: www.facebook.com/gminanaklo

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg