Włącz się w rowerową rywalizację!
15.05.2017 Szymon Niemczewski 1104
grafika
Mieszkańców Bydgoszczy oraz gmin i powiatów należących do Metropolii Bydgoszcz zapraszamy do udziału w European Cycling Challenge 2017. Walczymy o podium!
 
Europejska Rywalizacja Rowerowa (European Cycling Challenge) – ECC 2017 to wyzwanie między europejskimi miastami – zwycięzcą rywalizacji jest miasto, którego zespół „wykręci” największą liczbę kilometrów. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 1-31 maja 2017 r.

Rywalizacja jest otwarta dla każdego mieszkańca. Liczą się podróże, w których rower może zastąpić inny środek transportu (np. samochód, motorower, komunikację zbiorową) w trakcie dojazdów do i z pracy, szkoły, kina, sklepu itd. oraz wszelkich rowerowych wycieczek rekreacyjnych. W rywalizacji nie są natomiast brane pod uwagę przejazdy w celach sportowych. W związku z tym do rywalizacji nie są liczone przejazdy o średniej prędkości większej niż 30 km/h ORAZ JEDNOCZEŚNIE o maksymalnej prędkości większej niż 45 km/h. To samo dotyczy jednorazowych przejazdów dłuższych niż 35 km.

- W ubiegłym roku po raz pierwszy wzięliśmy udział w rowerowej rywalizacji. Ostatecznie uplasowaliśmy się w czołówce, zajmując wysokie, 6. miejsce. W tym roku zatem stawiamy sobie poprzeczkę wyżej i chcemy zmieścić się na przysłowiowym „pudle”. Otrzymaliśmy zgodę organizatora rywalizacji, aby wystartować w tym roku jako Metropolia Bydgoszcz, dlatego do naszej drużyny zapraszamy nie tylko bydgoszczan, ale również mieszkańców okolic. Razem z pewnością uzyskamy doskonały wynik – podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Na tych, którzy „wykręcą” dla Bydgoszczy najlepsze wyniki, czekają nagrody. Do włączenia się w rywalizację zachęcamy szkoły, zakłady prasy, media oraz poszczególne gminy zrzeszone w Metropolii Bydgoszcz (miasto Bydgoszcz zostało wyłączone z rywalizacji w tej kategorii). Pełna lista nagród TUTAJ

Wszystko o European Cycling Challenge 2017 na specjalnej stronie: www.bydgoszcznarowery.pl

Materiał: Metropolia Bydgoszcz

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg