Pięciolecie nakielskiej pływalni
19.06.2017 Szymon Niemczewski 2313
grafika

Dnia 18 czerwca 2017 na nakielskiej pływalni Naquarius odbyły się zawody pływackie dla najmłodszych dzieci. Organizatorem zawodów był UKS Krzywousty, Pływalnia Naquarius oraz SP nr 4 w Nakle. Okazją do współzawodnictwa najmłodszych pływaków był jubileusz pięciolecia oddania do użytku nakielskiego basenu jak również zakończenie pływackiego sezonu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych z rocznika 2007 i młodsze, mieli do wyboru jedną z trzech zaproponowanych konkurencji na dystansie 25m. Pływali stylem dowolnym, grzbietowym oraz z deską na piersiach. Do niedzielnych sportowych zmagań zgłosiło się rekordowo 153 zawodników.

Po krótkim rozpływaniu,  uroczystości otwarcia zawodów i życzeń powodzenia w sportowej rywalizacji dokonali Sławomir Napierała – Burmistrz Miasta Nakła oraz Dyrektor SP 4 w Nakle – Tomasz Rompalski. W słowach skierowanych do rodziców i młodych pływaków podkreślali znaczenie pływania w rozwoju dziecka i coraz większe sukcesy nakielskiego pływania. Docenili pracę nauczycieli, instruktorów, trenerów i rodziców w dążeniu do osiągnięcia mistrzostwa sportowego.

W pierwszym bloku startowały dzieci dziesięcioletnie a zawody rozpoczęły dziewczęta w stylu grzbietowym. Emocji nie brakowało a żywo reagująca publiczność mocno wspierała swoich najbliższych. W drugiej części zawodów wystartowały najmłodsze dzieci, które niejednokrotnie uczestniczyły w zawodach po raz pierwszy. Świetnie wykonane zadanie i mocny doping rodziców przyczynił się do wielu radości i uśmiechów naszych najmłodszych pływaków.

Tego dnia nie było przegranych bo najważniejsza była dobra zabawa i uśmiech dziecka. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji dla uczestników. Każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal za udział w zawodach oraz odbyła się loteria nagród, którą przeprowadziła Pani Dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska wraz z Panią Kierownik Pływalni Kamilą Jerzakowską. Dodatkowo statuetką i nagrodą od UKS Krzywousty uhonorowano zwycięzców każdej kategorii pływackiej.

Zwycięzcy kategorii:

  • 25m nogi z deską kat. 2009 i młodsi:

I miejsce – Magdalena Małkowska
I miejsce – Filip Łapaczyński

  • 25m stylem grzbietowym kat. 2009 i młodsi:

I miejsce – Agata Rozpłoch
I miejsce – Marcel Brzeziński

  • 25m stylem grzbietowym kat. 2008:

I miejsce – Patrycja Kleczewska
I miejsce – Dominik Dytman

  • 25m stylem grzbietowym kat. 2007:

I miejsce – Amelia Dombrowska
I miejsce – Rafał Harczenko

  • 25m stylem dowolnym kat. 2008:

I miejsce – Michalina Królak
I miejsce –  Jakub Pakulski

  • 25m stylem dowolnym kat. 2007:

I miejsce – Olga Gajewska
I miejsce – Marcel Lewandowski

  • 25m stylem dowolnym kt. 2009 i młodsi:

I miejsce – Julia Zmudzińska
I miejsce – Konrad Bembnista

Słowa podziękowania kierujemy do wszystkich osób, które przyczyniły się do organizacji i przebiegu dzisiejszych zawodów. Dziękujemy nauczycielom, trenerom, instruktorom, ratownikom oraz rodzicom za zaangażowanie i organizacyjną pomoc. Firmie RosMedia – Robert Smalcerz z Bydgoszczy za ufundowanie nagród dla zawodników.

Zawody zorganizowano przy współpracy UKS Krzywousty z Nakielską Pływalnią i SP nr 4 w Nakle w ramach realizacji projektu pn. „II WIOSENNE ZAWODY PŁYWACKIE DLA NAJMŁODSZYCH”, który otrzymał wsparcie ze środków powiatu nakielskiego.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom sportowych osiągnięć i w dążeniu do mistrzostwa sportowego przypominamy słowa Walta Disneya z otrzymanego medalu za udział: „ Jeśli możesz sobie coś wymarzyć, możesz to zrobić”.

 

Materiał: Marcin Kuliński

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg