Przed dożynkami
04.08.2017 Tomasz Rogacki 1381
grafika

W dniu 4 sierpnia w nakielskim ratuszu doszło do spotkania organizacyjnego dotyczącego dożynek gminnych.

W trakcie spotkania omówiono scenariusz wydarzenia oraz dograno szczegóły logistyczne. Korowód dożynkowy wyruszy spod kościoła pw. św. Mikołaja w Ślesinie i przejdzie na pole dożynkowe przy Wiejskim Domu Kultury. Tam po hymnie gości przywita i okolicznościowe przemówienie wygłosi gospodarz gminy, po czym zostanie odprawiona msza św. Następnie zostanie przekazany bochen chleba jako symbol tegorocznych zbiorów, który zostanie rozdzielony między uczestników dożynek. Zostanie również przeprowadzony konkurs na wieńce dożynkowe. Komisję konkursową tworzą: Halina Mnichowska, Bożena Sobieszczyk-Redlak, Jarosław Warmke, Emilia Fohs, Tomasz Pasieka. W trakcie prac komisji odbędzie się część artystyczna, a na zakończenie zabawa taneczna.

W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli: burmistrz Sławomir Napierała, przewodnicząca komisji rolnictwa Halina Mnichowska, radna i zarazem sołtys Ślesina Bernadeta Nowaczyk, dyrektor wydziału organizacyjnego Emilia Cybulska, z-ca dyrektora NOK Joanna Nowicka, inspektor wydziału rolnictwa Jarosław Warmke oraz Dorota Romińska. Wraz z mężem Edwardem będą w tym roku pełnić rolę starostów dożynek.

Dorota i Edward Romińscy gospodarują w Ślesinie na 27 ha + 10 ha dzierżawy. Specjalizują się w produkcji bydła mięsnego i trzody chlewnej. Stado podstawowe to 20 krów mamek i 11 macior. Rocznie odstawiają ok. 300 szt. trzody chlewnej oraz ok. 20 szt. bydła opasowego. Na polach uprawiają kukurydzę, pszenicę, pszenżyto i jęczmień z wyłącznym przeznaczeniem na produkcję zwierzęcą. Udzielają się również społecznie. Pani Dorota jest członkiem KGW oraz Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana, do którego należy również jej mąż Edward. Ponadto jest on członkiem straży pożarnej rady sołeckiej i rady parafialnej. Państwo Romińscy doczekali się dwoje dzieci (Wiolety i Łukasza) i troje wnuków (Zuzanny, Liliany i Jakuba).

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg