Komunikat
12.08.2017 Tomasz Rogacki 1373
grafika

W związku z gwałtownymi zjawiskami atmosferycznymi, które wystąpiły w nocy z 11na 12 sierpnia 2017 roku i dokonały ogromnych szkód na ternie gminy Nakło nad Notecią, informuje mieszkańców, że został powołany Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego .

W pierwszej kolejności służby ratownicze zabezpieczają budynki mieszkalne, których dachy w wyniku silnych wiatrów zostały uszkodzone bądź całkowicie zniszczone. W dalszej kolejności strażacy będą zajmować się wycinką niebezpiecznie pochylonych drzew, a następnie wypompowywaniem wody z zalanych piwnic i posesji. Powyższe działania wykonywane będą zgodnie z decyzją komendanta  powiatowej państwowej straży pożarnej, który kieruje akcja. Proszę zatem o zgłaszanie zdarzeń na numery alarmowe 998 ( straż pożarna) lub 986 ( straż miejska).

W związku z poważnymi uszkodzeniami linii energetycznych dostawy prądu będą  w sposób ciągły wznawiane przez Zakład Energetyczny, jednakże może to potrwać kilka dni.

Sukcesywnie przywracane są dostawy wody na terenie gminy.

Jednocześnie informuję mieszkańców, że ze względów bezpieczeństwa wprowadzono zakaz wstępu na tereny Parków Sobieskiego i 700–lecia, wszystkich placów zabaw oraz na teren wszystkich cmentarzy w naszej gminie. Usuwanie wszystkich  zagrożeń potrwa kilka dni.

Informuję, że wszystkie służby działają w celu usuwania skutków nawałnicy, jednak ich skala jest ogromna i usuwanie zagrożeń może potrwać kilka dni, proszę mieszkańców o cierpliwość i zrozumienie sytuacji.

 Szef Gminnego Zespołu                                                                                                 Zarządzania Kryzysowego

         Burmistrz

 Sławomir Napierała 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg