Określenie potrzeb w zakresie retencji
12.09.2017 Szymon Niemczewski 1048
grafika
Powiązane pliki:

Wojewoda Kujawsko Pomorski powołał Grupę Roboczą ds. Retencji i Spółek Wodnych. Powstała w ramach Zespołu Doradczego ds. Wsi i Rolnictwa. Jej przewodniczącym został Janusz Kaczmarek, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu.

Priorytetowym zadaniem Grupy jest wypracowanie listy projektów w zakresie retencji na terenie naszego województwa. Lista obiektów będzie sporządzona w oparciu zgłaszane, głównie przez samorządy, potrzeby inwestycyjne obejmujące budowę lub remonty przepustów, spiętrzeń, zastawek czy oczek wodnych.

Rozeznanie potrzeb w zakresie retencji pomoże ułożyć dla naszego województwa program, który określi zakres i wielkość planowanych i oczekiwanych inwestycji. Zadaniem Grupy Roboczej program ten winien powstać do końca bieżącego roku. W oparciu o niego w przyszłym roku planowane jest podjęcie starań o utworzenie Funduszu wspomagającego realizację programu retencji, poprzez zainteresowanie wszelkich podmiotów których działalność jest związana z szeroko rozumianą ochroną środowiska i retencją.

Wojewoda zwrócił się z prośbą o wsparcie dla realizowanego projektu i pomoc w tworzeniu listy obiektów poprzez rozeznanie wśród rolników i przedsiębiorców na terenie gminy Nakło nad Notecią potrzeb inwestycyjnych obejmujących budowę lub remonty przepustów, spiętrzeń, zastawek, czy oczek wodnych.

Osoby i podmioty zainteresowane proszone są o określenie przedmiotowych potrzeb inwestycyjnych oraz zgłaszanie ich do Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią w terminie do dnia 20 października 2017 r.

Wniosek o wpisanie planowanej inwestycji na listę projektów winien zawierać:

  1. Rodzaj obiektu (np. zastawka, spiętrzanie),
  2. Czyją stanowią własność (np. Gminy, rolnika),
  3. Kto będzie inwestorem,
  4. Powierzchnia objęta inwestycją,
  5. Opis przedsięwzięcia (np. budowa, remont, krótka charakterystyka inwestycji),
  6. Spodziewany efekt,
  7. Określenie wielkości, udziału własnego inwestora w przedsięwzięciu.

Kontakt w sprawie: Anna Nowak - inspektor Wydz. Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią  tel. 52 386 79 73 lub 663 633 470

W plikach powiązanych dostępny jest list Wojewody Kujawsko-Pomorskiego.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 11
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg