lot.png
XXVIII Bieg im. Klemensa Biniakowskiego
12.09.2017 Szymon Niemczewski 163
grafika

W niedzielę 10 września na nakielskim Rynku odbył się XXVIII Bieg Uliczny im. Klemensa Biniakowskiego.

Zawody otworzyła dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle nad Notecią Anna Biniakowska. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale oraz nagrody rzeczowe. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymywali pamiątkowe medale. Nagrody między innymi wręczali: Lech Biniakowski – syn Klemensa Biniakowskiego, dyrektor ZOOiR w Nakle – Anna Biniakowska, radny Rady Miejskiej w Nakle – Jan Grabarski. Nagrodę dla najmłodszego zawodnika ufundowała córka Klemensa Biniakowskiego – Gabriela Rompalska, a dla najmłodszej zawodniczki Hurtownia Sportowa PAAK w Bydgoszczy. Najmłodszymi zawodnikami, którzy ukończyli bieg, byli: wśród dziewcząt – Marta Suchomska, natomiast wśród chłopców – Sebastian Korta. W biegu uczestniczyło 129 osób.

Zawody zorganizował Zespół Obsługi Oświaty i Rekreacji w Nakle przy pomocy LUKS START Nakło, Zakładu Robót Publicznych w Nakle oraz Nakielskiego Ośrodka Kultury.

Szczególne podziękowania za pomoc w zabezpieczeniu trasy i czuwanie nad bezpieczeństwem zawodników należą się: Komendzie Powiatowej Policji w Nakle, Ochotniczej Straży Pożarnej w Nakle oraz Straży Miejskiej w Nakle.

Podziękowania należą się również Romanowi Szulcowi – właścicielowi Letniej Kawiarenki na nakielskim Rynku za ufundowanie popcornu i waty cukrowej dla uczestników biegów oraz za zapewnienie ciepłych napojów dla sędziów i służb porządkowych.

Zawody były współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

 

Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych:

2010 i młodsze – dziewczęta 150 m,

1. Karina Kwapich – SP w Potulicach, czas 33,0 s.
2. Weronika Jeziorska – SP w Paterku, 33,6 s.
3. Zuzanna Neilitz – SP nr 4 Nakle, 34,1 s.

2010 i młodsi – chłopcy 150 m

1. Wojciech Wierzewski – ZSP nr 4 w Nakle, czas 31,1 s.
2. Jakub Twardowski – SP nr 18 Bydgoszcz, 31,8 s.
3. Karol Garczewski – SP w Paterku, 32,6 s.

2009 – dziewczęta 250 m

1.Maja Dubkowska – ZSP nr 4 w Nakle, czas 53,6 s.
2. Olga Mańkowska – ZSP nr 4 w Nakle, 53,9 s.
3. Michalina Draheim – SP w Paterku, 54,1 s.

2009 – chłopcy 250 m

1. Szymon Danielewski – SP w Paterku, czas 50,8 s.
2. Witek Fiałkowski – SP w Występie, 51,2 s.
3. Damian Kończal – SP w Paterku, 51,9 s.

2008 – dziewczęta 450 m

1. Anna Malik – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 1:48,5 s.
2. Zuzanna Sikorska – SP nr 3 w Nakle, 1:49,3 s.
3. Zofia Brukwicka – SP nr 4 w Nakle, czas 1:52,5 s.

2008 – chłopcy 450 m

1. Franciszek Okoniewski – ZSP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 1:46,8 s.
2. Jakub Pawlicki – SP w Paterku, 1:48,0 s.
3. Jakub Kowalski – SP w Mroczy, czas 1:51,4 s.

2007 – dziewczęta 450 m

1. Weronika Kunicka – SP w Łochowie, czas 1:45,1 s.
2. Amelia Kaczyńska – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, 1:47,4 s.
3. Sandra Pazderska – SP w Olszewce, 1:48,1 s.

2007 – chłopcy 450 m

1. Marcel Lewandowski – SP nr 4 w Nakle, czas 1:25,6 s.
2. Marcel Rosa – SP w Występie, 1:26,2 s.
3. Antoni Wierzewski – SP nr 4 w Nakle, 1:27,6 s.

2006 – dziewczęta 700 m

1. Iga Radajewska – SP w Ślesinie/ LUKS START Nakło, czas 2:26,9 s.
2. Iga Jankowska – ZSP nr 4 w Nakle/ LUKS START Nakło, 2:27,7 s.
3. Amelia Nowacka – SP w Paterku, 2:29,9 s.

2006 – chłopcy 700 m

1. Dawid Kończal – SP w Paterku/LUKS START Nakło, czas 2:15,4 s.
2. Damian Kwapich – ZSP w Potulicach, 2:34,1 s.
3. Mateusz Brzościkowski – SP w Ślesinie, 2:37,3 s.

2005 – dziewczęta 700 m

1. Wiktoria Kowalska – SP w Mroczy, czas 2:21,8 s.
2. Julia Kowalska – SP w Mroczy, 2:22,5 s.
3. Martyna Bryś – SP w Fanianowie, 2:25,7 s.

2005 – chłopcy 900 m

1. Paweł Lewandowski – SP w Paterku/ LUKS START Nakło, czas 2:40,3 s.
2. Igor Jeziorski – SP w Paterku, 2:43,2 s.
3. Jakub Spławski – ZSP nr 4 w Nakle, 2:46,4 s.

2004 – dziewczęta 700 m

1. Weronika Smoguła – SP w Fanianowie, czas 2:42,3 s.
2. Julia Chmielewska – SP w Paterku, 2:45,9 s.
3. Weronika Wojtalewicz – SP w Olszewce, 2:48,0 s.

2004 – chłopcy 900 m

1. Jakub Wawer – SP nr 2 w Nakle/LUKS START Nakło, czas 2:40,7 s.
2. Paweł Kamiński – SP w Paterku, 2:42,5 s.
3. Michał Kunicki – SP w Łochowie, 2:43,8 s.

2003 – dziewczęta 800 m

1. Zuzanna Majchrzak – ZSP nr 3w Nakle/ LUKS START Nakło, czas 2:50,1 s.
2. Kaja Urbanowicz – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, 2:53,3 s.
3. Oliwia Kropska – ZSP nr 4 w Nakle/ LUKS START Nakło, 2:54,4 s.

2003– chłopcy 1000 m

1. Dawid Iwanek – SP w Łobżenicy, czas 3:15,1 s.
2. Denis Sprenger – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, 3:19,4 s,
3. Oskar Rogalski – SP w Potulicach, 3:23,8 s.

2002 – dziewczęta 800 m

1. Julia Śliwińska – ZSP nr 4 w Nakle, czas 3:19,6 s.
2. Małgorzata Kozłowska – ZSP nr 4 w Nakle, 3:29,3 s.

2002 – chłopcy 1000 m

1. Miłosz Kraiński – ZSP nr 3 w Nakle/LUKS START Nakło, czas 3:10,7 s.
2. Grzegorz Lizik – ZSS w Karnowie, 3:17,8 s.
3. Antoni Kwasigroch – ZSP nr 3 w Nakle, 3:29,8 s.

2001 – dziewczęta 800 m

1. Angelika Stopa – LO w Nakle/LUKS START Nakło, czas 3:31,4 s.
2. Martyna Basiewicz – LO w Nakle, 3:39,0 s.

2001 – chłopcy 1000 m

1. Kacper Żurek – Rościmin, czas 3:18,1 s.
2. Igor Bzdawka – IV LO w Bydgoszczy, 3:23,8 s.
3. Mikołaj Majchrzak – ZSŻŚ w Nakle, 3:27,1 s.

Bieg Open (2000 i starsze) – kobiety 1350 m

1. Daria Maik – LUKS START Nakło
2. Aleksandra Radtke – LO w Nakle
3. Weronika Świderska – LO w Nakle

Bieg Open (2000 i starsi) – mężczyźni 1350 m

1. Sebastian Muzolf – ZSŻŚ w Nakle
2. Piotr Kowalski – Mrocza
3. Mateusz Nickel

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
ost_kom.jpg
Beznazwy-1.jpg
WiFi.png
69654b75e280b858dac1e8717e00af6070d73918.jpg
3 - Kopia.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 11
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
kawka.png
baner_przetargi_310_130.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg