Zakończono projekt pn. „Jesteśmy częścią przyrody”
08.12.2017 Sandra Słodkowska 540

Zakończono projekt pn. „Jesteśmy częścią przyrody”

 

Zakończył się projekt "Jesteśmy częścią przyrody" realizowany od marca do listopada 2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 przez Stowarzyszenie RAZEM RAŹNIEJ w Nakle nad Notecią przy współfinansowaniu Powiatu Nakielskiego w ramach zadania publicznego

6/2017 "Ekologia i turystyka w powiecie nakielskim".

 

Głównym celem projektu było podejmowanie działań  mających na celu kształtowanie u dzieci świadomości ekologicznej i opiekuńczej wobec przyrody już od najmłodszych lat. W projekcie przewidziano także uświadomienie konieczności dbania o swój prawidłowy rozwój poprzez kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych, ponieważ sami też jesteśmy częścią przyrody. Zajęcia zostały zaplanowane w formie wycieczek oraz warsztatów przybliżających poznawanie walorów przyrodniczych regionu. W celu zapewnienia atrakcyjności zajęć zaplanowano rajdy rowerowe połączone z goecaching (czyt. dżiokaszing). Geocaching jest to zabawa polegająca na poszukiwaniu skarbów za pomocą odbiornika GPS.

Podczas zajęć uczyliśmy dzieci jak i gdzie można w ciekawy i wartościowy sposób spędzić czas wolny, co ciekawego można pokazać odwiedzającym nasz powiat, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. Wzmacnialiśmy poczucie własnej godności i rozbudzaliśmy potrzebę samokształcenia. Wpływ grupy na dziecko pomagał w zaspokojeniu ich istotnych potrzeb, umożliwił poczucie przynależności, wywołał pożądane zachowania.

Projekt objął społeczność lokalną, a jego działania nastawione były na trwałe otwarcie twórczych możliwości osób w nim uczestniczących.

Stowarzyszenie RAZEM RAŹNIEJ dziękuje wszystkim uczestnikom projektu oraz wolontariuszom, którzy włączyli się do realizacji działań projektowych. 

materiał: Joanna Czajkowska

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg