Wolontariusze z Dwójki pamiętali o chorych…
12.02.2018 Sandra Słodkowska 716
grafika

Wolontariusze z Dwójki pamiętali o chorych…

 Co roku 11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Dzień ten ustanowił Święty Jan Paweł II w liście skierowanym 13 maja 1992 r. do ówczesnego przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia, kard. Fiorenzo Angeliniego. Papież wyznaczył też od razu na obchody tego dnia wspomnienie objawienia Matki Bożej w Lourdes. Ogólnoświatowe obchody tego dnia odbywają się co roku w jednym z sanktuariów maryjnych na świecie. W tym roku dzień ten obchodziliśmy już po raz 26.

Ustanowienie przez Ojca Świętego Jana Pawła II Światowego Dnia Chorego stało się wezwaniem do całego Kościoła powszechnego, aby poświęcić jeden dzień w roku modlitwie, refleksji i dostrzeżeniu miejsca tych, którzy cierpią na duszy i na ciele. Święty Jan Paweł II we wspominanym liście zaznaczył, że "ma on na celu uwrażliwienie ludu Bożego i - w konsekwencji - wielu katolickich instytucji działających na rzecz służby zdrowia oraz społeczności świeckiej na konieczność zapewnienia lepszej opieki chorym; pomagania chorym w dowartościowaniu cierpienia na płaszczyźnie ludzkiej, a przede wszystkim na płaszczyźnie nadprzyrodzonej; włączenie w duszpasterstwo służby zdrowia wspólnot chrześcijańskich, rodzin zakonnych, popieranie coraz cenniejszego zaangażowania wolontariatu...".

Z tej okazji wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Nakle, przygotowali dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej własnoręczne laurki z życzeniami i dobrym słowem. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przez cały styczeń podczas spotkań formacyjnych wykonywały swoje prace aby każdy podopieczny otrzymał życzenia. Dodatkowo sami wolontariusze, których w Szkolnym Kole Caritas jest obecnie ponad 50 osób, zorganizowali zbiórkę pieluch dla chorych. Dzieci uzbierały 91 sztuk pieluch a dodatkowo kremy pielęgnacyjne, chusteczki nawilżane, podkłady, co razem dało 115 różnych środków pielęgnacyjnych.

W sobotę 10 lutego delegacja wolontariuszy wraz z opiekunem zawiozła niespodziankę z okazji Dnia Chorego do DPS –u i przekazała na ręce mieszkańców domu.

Wszystkim Chorym pragniemy życzyć dużo zdrowia i zapewnić o naszej modlitwie.

Opiekun Szkolnego Koła Caritas Katarzyna Dobosz.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
19.03.2019 Sandra Słodkowska SP nr 2
inwest2.png