"Gloria" zabrzmiała w Nakle nad Notecią
30.12.2017 Szymon Niemczewski 2615
grafika

W piątkowy wieczór, 29 grudnia Parafia NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią gościła chór Chorus Culmensis z Chełmna, który zaprezentował słuchaczom utwór "Gloria" Tore W. Aas.

Chór „Chorus Culmensis” powstał w 1984r. przy Parafii Św. Józefa Księży Pallotynów w Chełmnie, gdzie. Ks. Józef Gołuński, ówczesny proboszcz parafii, powierzył obowiązki organisty Wojciechowi Błaszakowi. Na bazie męskiego zespołu wokalnego założonego przez poprzedniego organistę utworzył on chór mieszany. W 1994r. chór przyjął nazwę „Chorus Culmensis”, co tłumaczy się jako chór chełmiński.

Honorowy patronat nad koncertem objął Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. Sławomir Napierała, obecny na koncercie, na zakończenie podziękował założycielowi i dyrygentowi chóru Wojciechowi Błaszak oraz wykonawcom za występ. Wszystkim zgromadzonym złożył najlepsze życzenia na zbliżający się 2018 rok. Gospodarz kościoła ks. proboszcz Andrzej Rumocki także podziękował śpiewakom za umilenie tego grudniowego wieczoru, a parafianom i mieszkańcom za udział w koncercie.

Organizatorami koncertu byli: Parafia pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią, Nakielski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta i Gminy Nakło nad Notecią, który sfinansował występ chóru.


Fotografie: Zbigniew Kubisz


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg