Za nami Gminne Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne
10.01.2018 Szymon Niemczewski 1931
grafika
Powiązane galerie:
grafika
10.01.2018

8

Aktualności

8 stycznia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyło się Gminne Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne. Była to okazja by podsumować minione 12 miesięcy i złożyć życzenia na 2018 rok.

Na zaproszenie organizatorów na spotkanie przybyli: przedstawiciele władz, również z ościennych gmin, radni Rady Miejskiej i powiatowi, przedsiębiorcy, służby mundurowe, członkowie stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego, organizacji politycznych i społecznych, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz inni goście. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Paweł Wegner - zaprezentował się w 2 kolędach grając na pianinie oraz chór Soli Deo, któremu w "Kolędzie dla nieobecnych" towarzyszyła Ewa Bednarek. Wszystkich przybyłych powitał burmistrz Sławomir Napierała, który w swoim przemówieniu podsumował 2017 rok.

"Zaledwie przed kilkoma dniami w rodzinnym gronie spędziliśmy i przeżywaliśmy święta Bożego Narodzenia. Zapewne pamiętamy jeszcze słowa składanych życzeń i ciepło emanujące ze wspólnoty, jaką jest rodzina. My tutaj również tworzymy rodzinę. Rodzinę połączoną wspólnotą celów, jakie nakreśliliśmy i zamierzeń, które chcemy zrealizować w firmie, urzędzie, instytucji, w pracy społecznej. Jesteśmy tą szczególną wspólnotą, dla której nasza tożsamość i praca na rzecz naszej Małej Ojczyzny, są wyznacznikiem podejmowanych działań, których realizacji nie miałaby szansy, gdyby nie zgoda. I właśnie za tę zgodę w działaniu serdecznie państwu dziękuję: przedstawicielom administracji rządowej, samorządów, duchowieństwa, przedsiębiorcom, rolnikom, rzemieślnikom, służbom mundurowym, ludziom kultury i oświaty, wolontariuszom oraz społecznikom". Miniony rok swoim piętnem naznaczyła sierpniowa nawałnica, do której również odniósł się Włodarz: "W roku 2017 Gminę Nakło nad Notecią doświadczył straszliwy kataklizm jakim była sierpniowa nawałnica. Zerwane dachy, zniszczone domy, powalone drzewa, liczne zalania gospodarstw. Wspominam o tym wydarzeniu, ponieważ pokazało ono, iż potrafimy się jednoczyć i pomagać sobie. Pomocną dłoń wyciągali do siebie nie tylko najbliżsi, sąsiedzi czy mieszkańcy naszej Gminy, ale także samorządy. (...) Zmagania z żywiołem byłyby jeszcze trudniejsze, gdyby nie zaangażowanie i poświęcenie ze strony strażaków - oddziałom OSP przy wsparciu PSP. Bardzo dziękuję za to co zrobiliście dla mieszkańców Gminy".

Kontynuując mówił: "O chwilach trudnych zapominamy, gdy w naszym życiu dzieje się dużo dobrego, a takich momentów było sporo, ponieważ mijający rok to liczne sukcesy. W wielu zakątkach kraju, a nawet i świata usłyszeć można było o Nakle nad Notecią. Wszystko to zasługa ludzi z pasją, którzy zaangażowaniem realizują się na płaszczyźnie m.in. sportu czy też kultury". W tym miejscu Burmistrz wymienił liczne sukcesy osiągnięte przez sportowców NTS Trójka Nakło, LUKS Start Nakło, stowarzyszeń sportowych i klubów z terenu gminy Nakło nad Notecią. Następnie przywołał liczne koncerty i wydarzenia, które odbijają się szerokim echem nie tylko w naszym regionie, mowa tu o Konkursie Pianistycznym dla Dzieci i Młodzieży pod honorowym patronatem Rafała Blechacza, tradycji Koncertów Noworocznych, a także Jarmarków św. Wawrzyńca. Nie zabrakło wzmianki o kolejnych sukcesach chóru Nadzieja. W dalszej części swego wystąpienia Sławomir Napierała podkreślił, że bez wsparcia środków zewnętrznych i zaangażowania samych pracowników urzędu, radnych nie udało by się zrealizować wielu inwestycji. Bardzo ważna była przychylność Sejmiku Województwa i Urzędu Marszałkowskiego, ale także posłów na Sejm RP - m.in. Łukasza Schreibera czy też wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza.

Po wystąpieniu burmistrza głos zabrali: Jan Światłowski - przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, Jan Rulewski - senator Rzeczypospolitej Polskiej, Anna Mackiewicz - wiceprezydent Bydgoszczy, Tomasz Miłowski - starosta nakielski oraz dh Zdzisław Dąbrowski - wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP. Po modlitwie i pobłogosławieniu opłatków przez proboszcza ks. Tadeusza Michalaka dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia.Pełna fotorelacja tylko na:
www.facebook.com/gminanaklo

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
15.01.2019 Szymon Niemczewski Miasto
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg