AMAN NTS Trójka Nakło mistrzem kadetów
12.02.2018 Szymon Niemczewski 1165
grafika
W sobotę 10 lutego kadeci AMAN NTS Trójka Nakło wybrali się do Bydgoszczy na dodatkowy mecz z BKS-em Chemik Bydgoszcz. Dodatkowy, ponieważ po sezonie zasadniczym, drużynie która ma w składzie zawodnika szkolonego w SMS Spała, a takim jest Jakub Czerwiński z NTS-u, takowy przysługuje. Decydował on o mistrzostwie województwa, a także o tym, kto zorganizuje Ćwierćfinał Mistrzostw Polski na własnym terenie.

W tym sezonie kadeci dwa razy mierzyli się z BKS-em, dwukrotnie przegrywając (1:3, 2:3), jednak w najważniejszym meczu górą byli nakielanie, triumfując 3:1.

Początek spotkania to dobra gra nakielskiej drużyny, która osiągnęła dwu-trzypunktową przewagę. Warto dodać, że przy stanie 3:0 kontuzji doznał podstawowy atakujący Chemika. Ten wrócił jednak do gry już w drugim secie. Widać było, że nie mógł grać na sto procent swoich możliwości. Po krótkiej przerwie spowodowanej Nakielanie mieli jednak problem z przebiciem zagrywki, co sprawiło, że NTS nie uciekł rywalom. W połowie seta, głownie za sprawą skutecznych ataków z lewego skrzydła, AMAN odskoczył przeciwnikom na sześć oczek. Taki stan nie zmienił się już do końca seta (25:19). Ta partia pokazała, że w głośnej i pełnej kibiców hali na Glinkach lepiej czuł się zespół z Nakła nad Notecią. Kolejna miała podobny przebieg do poprzedniej, jednak NTS wypracował sobie dużą większą przewagę. Było już 9:6, potem 13:7. Chemik nie miał większych szans w starciu z nakielską ekipą, która grała jak z nut. Tylko 11 punktów – tyle zdobyła bydgoska drużyna w tym secie. W trzeciej odsłonie w szeregi nakielan wkradła się dekoncentracja. Początkowo tracili kilka oczek do rywali. Ci, grali już z nożem na gardle, ponieważ musieli wygrać tą partię, żeby pozostać w grze o mistrzostwo województwa. NTS tracił do BKS-u coraz więcej punktów. AMAN przegrał do 17. Warto wspomnieć, że Bydgoszcz popełniła w tym secie tylko cztery własne błędy. Czwarty set to nerwowy początek Nakła (1:4, 2:5) i kontynuacja dobrej gry bydgoszczan. Kilka punktów później na tablicy wyników widniał już remis. Wtedy to kadeci z Nakła, wspierani przez nakielskich kibiców, odskoczyli na kilka oczek. Chemik nie był w stanie odrobić tej straty. Przy stanie 24:19 nikt na sali nie wierzył już, że ostatni punkt w tej partii mogą zdobyć bydgoszczanie. Tak też się stało – 25:19 – AMAN NTS Trójka został mistrzem województwa. Na wyróżnienie zasługują Jakub Czerwiński, który nie zawiódł oczekiwań drużyny oraz kibiców i poprowadził do wygranej, a także Dorian Płócienniczak, który świetnie spisał się, zastępując kontuzjowanego Filipa Kuczkowskiego. Ten trzeci nieszczęśliwie w drugim secie musiał opuścić parkiet z powodu kontuzji ręki.

BKS Chemik Bydgoszcz–AMAN NTS Trójka Nakło 1:3 (19:25, 11:25, 25:17, 18:25)

AMAN: Baran(kpt.), Czerwiński, Świtalski, Kuczkowski, Kwasigroch, Grudziński, Szarszewski(L) oraz Płócienniczak, Wałoszyński, Wlazły, Kiersznicki oraz Tacikowski.

Pierwsze miejsce w kujawsko-pomorskim w sezonie 2017/18 należy do NTS-u. Tym samym w dniach 1 - 4 marca Ćwierćfinał Mistrzostw Polski kadetów zostanie rozegrany w Nakle nad Notecią. Na sali nakielskiego ZS-P nr 3 spotka się sześć zespołów z całej Polski, które będą wyłonione w wyniku losowania. Już dziś serdecznie zapraszamy na to siatkarskie wydarzenie.

Mistrzami województwa kujawsko-pomorskiego kadetów zostali:

AMAN NTS TRÓJKA NAKŁO: Krzysztof Baran (kpt.), Jakub Czerwiński, Maciej Świtalski, Filip Kuczkowski, Antoni Kwasigroch, Borys Tacikowski, Piotr Szarszewski, Jakub Kiersznicki, Hubert Kwiatkowski, Mikołaj Wlazły, Dorian Płócienniczak, Mateusz Wałoszyński, Mateusz Grudzinski, Jakub Ziółkowski.

Materiał: Tomasz Marach