Doszli do półfinału. Burmistrz pogratulował sukcesu
29.03.2018 Szymon Niemczewski 1682
grafika

W dniach od 16 do 18 marca w Nysie rozegrany został turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadetów w siatkówce. Po emocjonującej walce awans wywalczyły zespoły ze Świnoujścia i Nysy. Nakielanie zajęli 3. miejsce.

Po zajęciu III miejsca na Turnieju Finałowym Mistrzostw Polski Młodzików w Człuchowie w 2016 r., siatkarze NTS Trójka stale utrzymywali dobrą passę. W tym roku stanęli do rywalizacji Mistrzostw Polski Kadetów. W serii emocjonujących meczów awansowali do półfinałów mistrzostw, które odbyły się w Nysie. Tam Nakielanie świetnie rozpoczęli, ale dalsze sety były dość zróżnicowane. Układ punktowy spowodował, że Trójka musiała na koniec zmierzyć się z gospodarzem. I choć wygrała, co mogło zapewnić awans do finałów, to jednak o ostatecznym wyniku zadecydowała ilość tzw. małych punktów (Nysa lepsza o 0,018). Tym samym naszej drużynie przypadło w półfinałach 3. miejsce.

Burmistrz Sławomir Napierała, doceniając kolejny sukces siatkarzy, spotkał się z drużyną i trenerami 28 marca w ratuszu. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne oraz upominki. W trakcie spotkania rozmawiano o przebiegu rozgrywek oraz dalszych planach.

NTS zagrał w składzie: Krzysztof Baran, Mateusz Grudzinski, Antoni Kwasigroch, Jakub Czerwiński, Maciej Świtalski, Hubert Kwiatkowski, Piotr Szarszewski oraz Mateusz Wałoszyński, Filip Kuczkowski, Borys Tacikowski, Dorian Płócienniczak, Jakub Kiersznicki, Mikołaj Wlazły, Jakub Ziółkowski. Trenerzy: Artur Sierzchuła, Michał Nowak.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png