Obradowali nakielscy radni
30.03.2018 Tomasz Rogacki 2151
grafika
Powiązane galerie:
grafika
30.03.2018

10

Aktualności

W dniu 29 marca odbyła się XLVI sesja Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią.

Kolejna sesja obfitowała w szereg uchwał, których było ponad 30. Tradycyjnie rozpoczęto od sprawozdania burmistrza Sławomira Napierały z działalności między sesjami.

Co do uchwał do dalszego rozpatrzenia zdjęto uchwałę dotyczącą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego terenu w Paterku w rejonie ul. Kcyńskiej i os. Sobieskiego. Swoje wątpliwości wyrazili tutaj radni Mariusz Malikowski i Zdzisław Sell. Z kolei na wniosek burmistrza do porządku obrad wprowadzono dodatkowy projekt uchwały w sprawie zawarcia porozumienia przez gminy Nakło nad Notecią i Sadki dotyczącego realizacji i finansowania zadania pn. Opracowanie koncepcji programowo-przestrzennej wraz z założeniami programu funkcjonalno-użytkowego celem odprowadzenia wód do cieku Rokitka z terenów gmin Nakło nad Notecią i Sadki. Na sesji przyjęto także lokalny program rewitalizacji miasta i gminy uwzględniając w nim uwagi mieszkańców. Zostały podjęte uchwały w sprawie trybu przyznawania oraz rodzajów i wysokości nagród i wyróżnień za osiągane wyniki sportowe oraz w sprawie regulaminu dotyczącego zasad wynagradzania nauczycieli. Był także cały pakiet uchwał uchylający uchwały z lat 2012-2016 dotyczących sprzedaży nieruchomości w trybie bezprzetargowym. Uchylenia wynikały z faktu rezygnacji najemców z ich kupna.

Radni przyjęli sprawozdania z realizacji programu współpracy gminy z organizacjami pozarządowymi oraz z realizacji zadań z zakresu wspierania rodziny.

Gdy w wolnych wnioskach poruszono problem śmieci burmistrz Sławomir Napierała zwrócił uwagę na powrót plagi wyrzucania worków śmieci do przydrożnych rowów, a nawet na przystankach autobusowych. Jest to o tyle niezrozumiałe, że przecież wszyscy płacimy za śmieci i są one odbierane.

Sesję zakończył przewodniczący rady Jan Światłowski przekazaniem wszystkim świątecznych życzeń.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg