Siatkarze z Trójki jadą dzisiaj na Mistrzostwa Świata Szkół do Brna
01.06.2018 Tomasz Rogacki 1624
grafika

Dzięki zdobyciu Mistrzostwa Polski w ubiegłorocznej gimnazjadzie młodzi siatkarze z Trójki będą reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Świata Szkół. Zawody te odbędą się w dniach od 2 do 10 czerwca w czeskim Brnie, a zgłosiło się do nich 27 zespołów chłopców i 28 zespołów dziewcząt.

Nakielanie trafili do grupy H, w której zmierzą się z Niemcami i Holandią. Do rozgrywek w grupie nie przystąpił Hong-Kong. Oba mecze rozegrane zostaną w poniedziałek 4 czerwca. Z Niemcami Polska zagra o godzinie 11:30, a z Holandią o 17:00. Dzień wcześniej Holandia zmierzy się z Niemcami o godzinie 15:00.

Kolejne mecze zależne będą od uzyskanych wyników.

Mimo wczorajszego święta siatkarze odbyli ostatni popołudniowy trening przed wyjazdem. Grali kontrolnie na sali, a później regenerowali się w saunie nakielskiego basenu. Dzisiaj w godzinach wieczornych zaplanowano już wyjazd.

Formuła turnieju przewiduje możliwość udziału tylko 12 uczniów i mimo zaangażowania większej liczby zawodników, trener już ponad miesiąc temu musiał wskazać wybraną dwunastkę.

Uczestnicy wyjazdu zapracowali na to ciężkimi i systematycznymi treningami w ramach trwającego już 6 lat programu Polskiego Związku Piłki Siatkowej - Siatkarskie Ośrodki Szkolne, z których jeden jest umieszczony w nakielskiej Trójce.

Taki wyjazd stał się możliwym tylko dzięki wsparciu i właściwie całkowitym sfinansowaniu przez Gminę Nakło nad Notecią. Zawodnicy, trenerzy, sędzia i kierowca zostali zaopatrzeni w sprzęt sportowy, by godnie reprezentować Polskę oraz Nakło nad Notecią. Ciężar pomocy potęguje fakt, że mimo wcześniejszych zapewnień, żadne inne instytucje nie wspierają tego wyjazdu.

Skład reprezentacji Polski chłopców na Mistrzostwa Świata Szkół w Brnie: Baran Krzysztof (kpt.), Czerwiński Jakub, Gardyza Mikołaj, Kiersznicki Jakub, Kwasigroch Antoni, Kwiatkowski Hubert, Majewski Jakub, Płócienniczak Dorian, Szarszewski Piotr, Świtalski Maciej, Tacikowski Borys, Urbanowicz Karol. Trenerzy: Artur Sierzchuła, Michał Nowak. Sędzia: Marcin Włodarczyk.

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg