Publiczna szkoła muzyczna od września w Nakle nad Notecią
28.06.2018 Szymon Niemczewski 2241
grafika

28 czerwca odbyła się L Sesja Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią. Głównymi tematami były: utworzenie Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia oraz ustalenie wynagrodzenia dla burmistrza Miasta i Gminy.

Sesję otworzył przewodniczący rady Jan Światłowski zapoznając radnych z porządkiem obrad. Sprawozdanie z dzialalności burmistrza między sesjami przedstawil z-ca burmistrza Krzysztof Błoński. Podjeto szereg uchwal, z ktorych większość dotyczyła wyrażenia zgody na zawarcie umów dzierżawy w trybie bezprzetargowym.

Rozpatrzono też dwie skargi - na burmistrza i MGOPS. Po przedstawieniu ich przez przewodnicząćego komisji rewizyjnej Ryszarda Kubiaka obie zostały uznane za bezzasadne. Natomiast za zasadną uznano petycje mieszkańców Ślesina, którzy nie chcą stacji bazowej telefonii komórkowej w centrum wsi. Istotną była uchwała w sprawie utworzenia Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią. Ruszy ona od 1 września. Jak poinformowała dyrektor ZOOiR Anna Biniakowska niebawem zostanie ogłoszony regulamin naboru do placówki. Ustalono również nową wysokość pensji burmistrza, która wyniesie 10 620 zł. 

Radni zapoznali się także ze stanem dróg gminnych i parkingów oraz ze stanem bezpieczeństwa i porządku publicznego, co zawieraly sprawozdania straży miejskiej oraz OSP.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg