LUKS na Mistrzostwach Polski U18
01.08.2018 Tomasz Rogacki 207
grafika

Od piątku 27 lipca do niedzieli 30 lipca na Stadionie Śląskim w Chorzowie odbywała się XXIV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, czyli Mistrzostwa Polski U18.

W zawodach udział wzięli zawodnicy LUKS START NAKŁO: Karol Wiśniewski, Eryk Kołodziejczak, Aleksandra Nowaczewska, Martyna Grochowska oraz Zuzanna Strzelewicz. Wicemistrzem Polski w skoku w dal został Karol Wiśniewski 01’, który po skoku na odległość 6,88 wyrównał rekord życiowy. Karol złoty medal przegrał o 1 cm. Czwarte miejsce w rzucie oszczepem 700 g z wynikiem 60,26 m zajął Eryk Kołodziejczak 02’. Również czwarte miejsce zajęła sztafeta 4x400 m Vectry Włocławek, w której na ostatniej zmianie z bardzo dobrej strony pokazała się Zuzanna Strzelewicz 02’. Indywidualnie Zuzanna w finale biegu na 400 m zajęła 6. miejsce z wynikiem 57,34 s. W rzucie młotem 3 kg Aleksandra Nowaczewska 02’ zajęła 10. miejsce z wynikiem 49,39 m. Na 21 miejscu, także w rzucie młotem 3 kg z wynikiem 41,71 m uplasowała się Martyna Grochowska 02’.

Tymi startami juniorzy młodsi zakończyli sezon. W klasyfikacji medalowej LUKS START NAKŁO uplasował się na 38. miejscu na 217 startujących klubów. W klasyfikacji punktowej zajęliśmy 70 miejsce. Warto dodać, że po raz pierwszy w historii województwo kujawsko–pomorskie wygrało z dużą przewagą klasyfikacje punktową województw. Dziękujemy wszystkim kibicom za wsparcie i dobre słowa.