Uczczono pamięć powstańców warszawskich
02.08.2018 Tomasz Rogacki 1628
grafika
Powiązane galerie:
grafika
02.08.2018

24

Aktualności

Od kilkunastu lat rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego obchodzona jest w całej Polsce. Tak też jest w Nakle nad Notecią.

W 74. rocznicę wybuchu powstania na nakielskim Rynku zebrały się delegacje samorządów, służb mundurowych, organizacji, stowarzyszeń i harcerzy. Ci ostatni zaśpiewali dwie powstańcze piosenki, po czym dokładnie o godz. 17.00 zawyły syreny. Po minucie obecni na Rynku złożyli wiązanki kwiatów u stóp Pomnika Wdzięczności Wojsku Polskiemu. Krótką informację na temat powstania przekazał uczestnikom dyrektor nakielskiego muzeum Tomasz Pasieka.

Harcerze w sąsiedztwie tablicy upamiętniającej druhów, którzy już odeszli na wieczną służbę, ułożyli ze świeczek znak Polski Walczącej i wspólnie z pozostałymi uczestnikami zaśpiewali trzy kolejne powstańcze piosenki. Na zakończenime utworzono harcerski krąg.

Obchody rocznicy połączono z pożegnaniem grupy 20 harcerzy, którzy będą reprezentowali Nakło nad Notecią na Zlocie ZHP w Gdańsku zorganizowanego dla uczczenia stulecia odzyskania niepodległości i 100-lecia powstania harcerstwa polskiego. Ideę tego wydarzenia przedstawiła podharcmistrz Jolanta Maciejewska. Następnie dh Adam Dziewałtowski złożył meldunek, po czym harcerze przekazali na ręce z-cy burmistrza Krzysztofa Błońskiego symboliczny kostur.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png