Potrzebna i oczekiwana placówka otwarta
02.10.2018 Szymon Niemczewski 1673
grafika

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został w Nakle nad Notecią upamiętniony w sposób szczególny – oddano do użytku Dzienny Dom Pobytu Senior+.

W dniu 1 października Nakło nad Notecią wzbogaciło się o kolejną inwestycję społeczną. Jest nią Dzienny Dom Pobytu, który stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby w zakresie pomocy i wsparcia osób starszych. Koszt jego budowy to kwota 1 448 620 zł, w tym pozyskane środki zewnętrzne to 875 876 zł.

Uroczystość otwarcia domu rozpoczęła się w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury, gdzie przybyłych gości powitała dyrektor MGOPS Ewa Tadrowska.

Burmistrz Sławomir Napierała przypomniał przebieg inwestycji podkreślając, że do tej pory tylko Dom Opieki Społecznej był ofertą powiatu nakielskiego w tym zakresie, ale ta oferta jest niewystarczająca, my musimy pracować nad tym, żeby ta oferta była coraz szersza i tym kolejnym elementem jest utworzenie Dziennego Domu Pobytu.

Poprzez pokaz multimedialny dyrektor MGOPS przedstawiła m.in. grupy wiekowe mieszkańców naszej gminy, do jakiej grupy wiekowej skierowana jest oferta Domu Dziennego Pobytu (60+, osoby niesamodzielne, które ze względu na stan zdrowia i niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej podstawowej czynności życiowej).

Na ręce osób, które przyczyniły się do powstania tego obiektu złożono podziękowania. Następnie wszyscy udali się do nowego obiektu, gdzie uroczyście przecięto wstęgę (dokonali tego: z-ca burmistrza Krzysztof Błoński, senator Jan Rulewski, reprezentująca wojewodę Anna Maćkowska, dyrektor MGOPS Ewa Tadrowska, radna Ewa Haberska, przewodniczący rady Jan Światłowski, burmistrz Sławomir Napierała). Poświęcenia Dziennego Domu Pobytu dokonał proboszcz parafii pw. św. Stanisława BiM ks. Tadeusz Michalak.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png