Naklo nad Notecią w chlubnej czołówce
04.10.2018 Tomasz Rogacki 1971
grafika

Mieszkańcy naszego miasta mogą mieć kolejny powód do dumy. Nakło nad Notecią znalazło się wśród pięciu miast powiatowych (a jest ich w Polsce 335), które najlepiej pozyskują środki unijne.

W dniach 2-3 października w Katowicach odbyło się Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Wzięło w nim udział 1 300 samorządowców z całego kraju, w tym z Nakła nad Notecią (z-ca burmistrza Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, przewodniczący rady Jan Światłowski). Podczas forum przeprowadzono 60 debat i wykładów, a tematami wiodącymi były: silny samorząd terytorialny budujący niepodległość Rzeczypospolitej oraz rewolucja technologiczna a zarządzanie miastem przyszłości. Poza tym były panele tematyczne: m.in. kongres skarbników, forum przewodniczących rad; mówiono o finansowaniu i zarządzaniu majątkiem komunalnym, ochronie zdrowia, o oświacie, kulturze i sporcie, audycie wewnętrznym, innowacjach w rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach forum, w dniu 2 października, odbyła się uroczysta gala inwestorów samorządowych, podczas której wręczono nagrody samorządom najlepszym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ranking Wykorzystanie środków unijnych w latach 2014-17 opracował prof. dr hab. Paweł Swianiewicz na podstawie sprawozdań budżetowych oraz ankietyzacji spółek komunalnych. Nakło nad Notecią znalazło się na 5. miejscu w kategorii miast powiatowych. Nagrodę odebrał z-ca burmistrza Piotr Kalamon.

Jak podkreśla burmistrz Sławomir Napierała, tak wysokie miejsce potwierdza dynamikę pozyskiwania przez gminę środków zewnętrznych. Na ten sukces złożyło się zaangażowanie wielu pracowników urzędu, a szczególnie z-cy burmistrza Krzysztofa Błońskiego, dyrektora Wydziału Inwestycji Lecha Barcza, z-cy dyrektora Małgorzaty Dąbrowskiej i głównego specjalisty Kamili Radzkiej-Januszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg