Naklo nad Notecią w chlubnej czołówce
04.10.2018 Tomasz Rogacki 2583
grafika

Mieszkańcy naszego miasta mogą mieć kolejny powód do dumy. Nakło nad Notecią znalazło się wśród pięciu miast powiatowych (a jest ich w Polsce 335), które najlepiej pozyskują środki unijne.

W dniach 2-3 października w Katowicach odbyło się Samorządowe Forum Kapitału i Finansów. Wzięło w nim udział 1 300 samorządowców z całego kraju, w tym z Nakła nad Notecią (z-ca burmistrza Piotr Kalamon, skarbnik Tomasz Angielczyk, przewodniczący rady Jan Światłowski). Podczas forum przeprowadzono 60 debat i wykładów, a tematami wiodącymi były: silny samorząd terytorialny budujący niepodległość Rzeczypospolitej oraz rewolucja technologiczna a zarządzanie miastem przyszłości. Poza tym były panele tematyczne: m.in. kongres skarbników, forum przewodniczących rad; mówiono o finansowaniu i zarządzaniu majątkiem komunalnym, ochronie zdrowia, o oświacie, kulturze i sporcie, audycie wewnętrznym, innowacjach w rozwoju obszarów wiejskich.

W ramach forum, w dniu 2 października, odbyła się uroczysta gala inwestorów samorządowych, podczas której wręczono nagrody samorządom najlepszym w pozyskiwaniu środków zewnętrznych. Ranking Wykorzystanie środków unijnych w latach 2014-17 opracował prof. dr hab. Paweł Swianiewicz na podstawie sprawozdań budżetowych oraz ankietyzacji spółek komunalnych. Nakło nad Notecią znalazło się na 5. miejscu w kategorii miast powiatowych. Nagrodę odebrał z-ca burmistrza Piotr Kalamon.

Jak podkreśla burmistrz Sławomir Napierała, tak wysokie miejsce potwierdza dynamikę pozyskiwania przez gminę środków zewnętrznych. Na ten sukces złożyło się zaangażowanie wielu pracowników urzędu, a szczególnie z-cy burmistrza Krzysztofa Błońskiego, dyrektora Wydziału Inwestycji Lecha Barcza, z-cy dyrektora Małgorzaty Dąbrowskiej i głównego specjalisty Kamili Radzkiej-Januszewskiej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png