720mm_baner.jpg
Pierwsza sesja rady miejskiej
22.11.2018 Tomasz Rogacki 2245
grafika

W dniu 22 listopada w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się inauguracyjna sesja rady miejskiej kadencji 2018-2023.

Obrady sesji otworzył i w pierwszej części poprowadził senior rady Ryszard Kubiak. Radni złożyli ślubowanie, po czym wybrano komisję skrutacyjną do liczenia głosów w składzie: Antoni Żygowski, Ewa Hoppe, Zdzisław Sell. Na przewodniczącego rady zaproponowano Pawła Wiśniewskiego, na którego w tajnych wyborach zagłosowali wszyscy radni. On dalej poprowadził sesję rady miejskiej.

Na wiceprzewodniczących zaproponowano Jolantę Tadych oraz Monikę Młynarczyk. Na pierwszą oddano 15 głosów za, 5 przeciw, jeden był nieważny, na druga oddano 16 głosów za i 5 przeciw.

W dalszej części obrad ślubowanie złożył burmistrz Sławomir Napierała. Podziękował mieszkańcom za udział w wyborach – tak tym, którzy głosowali za, jak i tym, którzy głosowali przeciw. Zaznaczył, że te ostatnie głosy również są ważne, ponieważ dają do zrozumienia, że czasem trzeba się zatrzymać i pomyśleć, czy aby wszystko jest robione dobrze. Wyraził nadzieję na dalszą dobrą współpracę ze wszystkimi ugrupowaniami i ludźmi, którzy mają na uwadze interes mieszkańców. Podkreśli, że będzie współpracował z nakielskim starostwem, zwłaszcza w zakresie ratowania nakielskiego szpitala – by mieszkańcom Nakła przywrócić szpital pełnowymiarowy. Zaznaczył, że tak jak dotychczas, będzie rozmawiał z wszystkimi parlamentarzystami, bez względu na opcje p[polityczne, którzy chcą współpracować z nakielskim samorządem. – Przed nami pięć lat wytężonej pracy – zakończył.

 W trakcie tej sesji wybrano składy poszczególnych komisji:

Komisja Rewizyjna: Antoni Żygowski, Ryszard Kubiak, Zdzisław Sell

Komisja Skarg, Wniosków i Petycji: Antoni Żygowski, Mariusz Malikowski, Kazimierz Wnuk, Michał Krzoska, Ryszard Kubiak

Komisja Rolnictwa i Infrastruktury Wiejskiej: Halina Mnichowska, Ewa Hoppe, Sławomir Krainski, Kazimierz Wnuk

Komisja Edukacji, Kultury, Sportu, Zdrowia, Polityki Społecznej i Porządku Publicznego: Jan Grabarski, Michał Gacka, Anna Karolczak, Sławomir Krainski, Michał Krzoska

Komisja Rozwoju Gospodarczego i Gospodarki Komunalnej: Dariusz Domek, Katarzyna Borzych-Kubacka, Ewa Hoppe, Szymon Karolczak, Jan Światłowski

Komisja Budżetu i Finansów: Monika Młynarczyk, Jan Marciniak, Jolanta Tadych, Ewa Haberska.

Radni podjęli jeszcze dwie uchwały: zmieniająca w sprawie statutu miasta i gminy (chodziło o poprawienie dwóch paragrafów, które wskazał nadzór prawny wojewody) oraz uchwałę dotyczącą programu współpracy z organizacjami pozarządowymi.

Najbliższą sesję rady miejskiej zaplanowano na 3 grudnia (poniedziałek) o godz. 12.00. Kolejne sesje, tak jak dotychczas, będą odbywały się w ostatni czwartek danego miesiąca.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png