720mm_baner.jpg
Kolejny milion od wojewody
04.12.2018 Tomasz Rogacki 1509
grafika

Kolejną umowę opiewającą na kwotę 1 mln złotych na dofinansowanie budowy Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku podpisali dziś wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała.

Już drugi milion złotych trafia do samorządu Nakła nad Notecią. Nazwa zadania, na które zostały przekazane środki to „Budowa segmentu B2 wraz z wymaganą adaptacją segmentu B1 oraz wyposażeniem Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Paterku”. Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz pogratulował burmistrzowi podjęcia tak ważnej decyzji jaką jest inwestycja w oświatę. - Obiekt, który teraz powstaje w Paterku, należało przebudować i dostosować do potrzeb gminy. Jest to też pewne zobowiązanie rządu po reformie oświaty. Koszt rozbudowy placówki to przeszło 7 milionów złotych. Rząd wspiera takie inwestycje, czego efektem jest dwukrotne przekazanie środków na ten cel – podkreślał przedstawiciel rządu w terenie. Jak zaznaczył burmistrz Sławomir Napierała uzyskanie tej promesy było możliwe dzięki zaangażowaniu ministra Łukasza Schreibera.

Dzięki pomocy finansowej ze strony rządu, od drugiego semestru przyszłego roku zostanie zakończony ponad 20-letni proces budowy szkoły. Burmistrz Nakła nad Notecią Sławomir Napierała przypomniał o pomocy, jaką w uzyskaniu środków na budowę szkoły miał minister Łukasz Schreiber. – Dziękuję Panu ministrowi Łukaszowi Schreiberowi za pomoc i wstawiennictwo w Kancelarii Premiera. Dzięki temu realizacja tego zadania była w ogóle możliwa – mówił.

Po zakończeniu rozbudowy szkoły uczniowie będą mogli kształcić się w komfortowych warunkach w jednym obiekcie.

Placówka będzie służyła ponad 300 uczniom z Paterka i okolic. W tej chwili ponad 100 uczniów wozimy każdego dnia po 5 kilometrów do takiej szkoły, która powinna być już zlikwidowana. Służy ona tylko dlatego, że nie mamy pomieszczeń w Paterku. Dzięki tej inwestycji nie będziemy już musieli wozić uczniów w inne miejsce – tłumaczył burmistrz Nakła nad Notecią.

Pierwsza umowa na dofinansowanie tego zadania kwotą 1 mln złotych została podpisana w październiku 2017 roku.

materiał: KPUW

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png