W Nakle nad Notecią powstanie sieć światłowodowa
21.12.2018 Szymon Niemczewski 570
grafika

Orange Polska zbuduje w Nakle nad Notecią sieć szybkiego światłowodowego internetu. W przysłym roku  ponad 980 gospodarstw domowych na terenie miasta znajdzie się w zasięgu internetu światłowodowego. Operator planuje przeznaczyć na inwestycję w mieście 650 tys. zł.

Porozumienie pomiędzy Orange Polska a władzami Nakła nad Notecią ma na celu stworzenie przyjaznych warunków dla inwestycji, dzięki którym w mieście zostanie zbudowana sieć superszybkiego internetu. W ciągu 2 lat dotrze ona do domów wielorodzinnych i jednorodzinnych w całym mieście. Podpisane porozumienie to kolejny przykład dobrej współpracy pomiędzy Orange, a samorządem lokalnym w zakresie rozwoju społeczeństwa informacyjnego i zwiększenia dostępności infrastruktury światłowodowej.

Z ramienia Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią porozumienie podpisał Burmistrz Sławomir Napierała.

Światłowód jest technologią, która zarówno teraz jak i w przyszłości będzie zapewniać dostęp do internetu o najlepszych parametrach użytkowych, umożliwiających wykorzystanie go w pracy, do prowadzenia biznesu i nauki. Umożliwia on także w pełni multimedialną rozrywkę, gry on-line i oglądania telewizji nowej generacji w jakości 4K. 

Inwestycja w Nakle nad Notecią to element realizowanego przez Orange Polska programu inwestycji światłowodowych – jednego z najbardziej ambitnych programów inwestycyjnych w historii firmy. Już teraz z superszybkiego internetu Orange korzysta ponad 300 000 użytkowników. Do końca 2020 r. Orange Światłowód będzie dostępny dla 5 mln gospodarstw domowych.  Zgodnie z ogłoszonym planem strategicznym na rozbudowę sieci światłowodowej w Polsce w latach 2016–2020 firma planuje przeznaczyć blisko 4 mld zł.

Materiał: Wojciech Jabczyński
Rzecznik Orange Polska / UMiG


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
grafika
15.01.2019 Szymon Niemczewski Miasto
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg