Gminne spotkanie opłatkowo-noworoczne już za nami
09.01.2019 Szymon Niemczewski 1074
grafika

Tegoroczne Gminne Spotkanie Opłatkowo-Noworoczne miało miejsce 7 stycznia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury. Była to okazja, by podsumować minione 12 miesięcy, ale także złożyć życzenia na niedawno rozpoczęty 2019 rok.

Na zaproszenie organizatorów na spotkanie przybyli: przedstawiciele władz, radni Rady Miejskiej i powiatowi, przedsiębiorcy, służby mundurowe, członkowie stowarzyszeń, organizacji pożytku publicznego, organizacji politycznych i społecznych, pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Nakło nad Notecią oraz inni goście. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbał Jarosław Gajewski na pianinie, a także chóry pod kierownictwem Marty Trudzińskiej - Intencja oraz chór z I LO w Nakle nad Notecią. Wszystkich przybyłych powitał burmistrz Sławomir Napierała, który w swoim przemówieniu podsumował 2018 rok.

Zaledwie przed kilkoma dniami w rodzinnym gronie spędzaliśmy i przeżywaliśmy święta Bożego Narodzenia. Zapewne pamiętamy jeszcze słowa składanych życzeń i ciepło emanujące ze wspólnoty, jaką jest rodzina. Wielu z nas pamiętało o osobach samotnych, odwiedzając je i składając życzenia po to, aby również one odczuwały niezwykłą tajemnicę Świąt Bożego Narodzenia - powiedział Sławomir Napierała.

Burmistrz w swoim wystąpieniu przybliżył największe działania ze sfery gospodarczej zrealizowane w minionym roku. Wymienił także liczne sukcesy osiągnięte przez sportowców: siatkarzy (reprezentujących Polskę na Mistrzostwach Świata w czeskim Brnie), NTS Trójkę Nakło, LUKS Start Nakło, Monikę Chabel, Magdalenę Niemyjską, Paulinę Przywecką, pływaków, ale także innych stowarzyszenia sportowe i kluby z terenu gminy Nakło nad Notecią. Nie zabrakło wzmianki o sukcesach z dziedziny kultury: chór Nadzieja wywalczył m.in. międzynarodowe Grand Prix w Bułgarii, a Soli Deo kilka tytułów w kraju.

Rok 2018 był rokiem szczególnym, o czym włodarz również wspomniał: W minionym roku szczególnym wydarzeniem w kraju, ale również w Mieście i Gminie Nakło nad Notecią, były obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Upamiętniliśmy to wydarzenie szeregiem uroczystości, okolicznościowym wydawnictwem, posadzeniem dębów i klonów, odsłonięciem na Rynku ławeczki z marszałkiem Józefem Piłsudskim, koncertami i wystawami. Nad przebiegiem tych wydarzeń czuwał komitet honorowy.

W dalszej części swego wystąpienia Sławomir Napierała podkreślił, że bez wsparcia środków zewnętrznych i zaangażowania samych pracowników urzędu, radnych nie udało by się zrealizować wielu inwestycji. Bardzo ważna była przychylność Sejmiku Województwa i Urzędu Marszałkowskiego, ale także posłów na Sejm RP - m.in. Łukasza Schreibera czy też posłanki kadencji 2010-14 Iwony Kozłowskiej. Niestety z powodu obowiązków obecny Sekretarz Stanu przy Prezesie Rady Ministrów nie mógł być obecny na uroczystości. Burmistrz w podziękowaniu "za owocną współpracę i pomoc w rozwoju Miasta i Gminy Nakło nad Notecią" wręczył posłance pamiątkowego Orła wykonanego z pszczelego wosku. 

Po wystąpieniu burmistrza głos zabrali: Paweł Wiśniewski - przewodniczący Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, a następnie Łukasz Krupa reorezentujący Prezydenta Bydgoszczy. Po okolicznościowym słowie i pobłogosławieniu opłatków przez proboszcza ks. Tadeusza Michalaka dzielono się opłatkiem i składano sobie życzenia.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png