Pochowski zamiast Jarząbek
07.03.2019 Tomasz Rogacki 648
grafika
Powiązane galerie:

Za nami kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Tym razem sołtysa i radę sołecką wybierali mieszkańcy Kazina.

W dniu 5 marca odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze w Kazinie. Przybyło 35 mieszkańców. Sprawozdanie z działalności w mijającej kadencji złożyła sołtys Daria Jarząbek. Na sołtysa zgłoszono dwie kandydatury: Darii Jarząbek oraz Radosława Pochowskiego. Na 34 ważne oddane głosy pierwsza kandydatura uzyskała 14, zaś druga 20 głosów. Wybrano też 5-osobową radę sołecką w składzie: Daria Jarząbek, Sławomir Wawrzyniak, Roman Kowalczyk, Konga Wygenka, Marek Cholewiński.

W trakcie dyskusji mieszkańców interesowała sprawa budowy świetlicy, która miała powstać w tym roku. Z-ca burmistrza Krzysztof Błoński wyjaśnił, że gmina wystąpiła z wnioskiem o środki z programu rewitalizacyjnego i czeka na ich przyznanie. Zgodnie z projektem budowa świetlicy ma się zakończyć w połowie 2020 r.

Istotnym problemem poruszonym przez mieszkańców był apel do straży miejskiej, aby przeprowadzała częstsze kontrole w zakresie, czym pali się w piecach. Odnieśli się także do ich zdaniem nie najlepiej wykonanej drogi powiatowej i zbyt wąskich chodników.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png