Rozmowy o współpracy
08.03.2019 Tomasz Rogacki 667
grafika

Dnia 7 marca w Urzędzie Miasta i Gminy w Nakle nad Notecią odbyło się spotkanie burmistrza Sławomira Napierały z sekretarzem generalnym Ligi Morskiej i Rzecznej (LMiR) Tadeuszem Kuśnierskim.

W obecnej kadencji burmistrz Sławomir Napierała został wybrany na prezesa Związku Miast i Gmin Nadnoteckich, a inicjatorem powstania tej organizacji w latach 90., która łączy rzekę Noteć od Santoka do Kruszwicy, była Liga Morska i Rzeczna.

Omówiono kwestie wzajemnej współpracy w zakresie realizacji zadań statutowych LMiR w odniesieniu do wychowania morskiego dzieci i młodzieży z myślą o żeglarstwie. LMiR dysponuje jachtami żaglowymi, na których można by uczyć sztuki żeglowania dzieci i młodzież z Gminy Nakło nad Notecią na Zatoce Gdańskiej i nie tylko, ponieważ jest też propozycja rejsów po Bałtyku na Bornholm, a nawet do portów Szwecji. Była by to swoista szkoła życia pod żaglami i niezła wodniacka przygoda.

Omówiono również sprawę obchodów 100-lecia odzyskania przez Nakło niepodległości, które przypada 20 stycznia 2020 roku, oraz możliwość odbywania praktyk na morzu przez uczniów Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej.

W spotkaniu uczestniczyli: dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. B. Romanowskiego Kazimierz Toczko, kpt. Grzegorz Nadolny oraz Piotr Rugowski – Pełnomocnik Burmistrza ds. Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom.

Nadmienić należy, że 10 lutego w Pucku, ZSŻŚ otrzymał najwyższe odznaczenie LMiR – pierścień Hallera.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png