20-lecie współpracy polsko-niemieckiej
12.03.2019 Szymon Niemczewski 620
grafika

W miniony weekend delegacja Nakła nad Notecią przebywała w Elsterwerdzie. Celem wizyty były obchody 20-lecia umowy partnerskiej, która została przedłużona na kolejne lata.

9 marca w Elsterwerdzie odbywało się wydarzenie pn. 1. Bürgerempfang, w trakcie którego burmistrz Anjna Heinrich spotkała się z przedstawicielami mieszkańców oraz reprezentantami różnych grup społecznych - inwestorami, sportowcami czy artystami. W ramach tegorocznego spotkania zaproszone zostały również delegacje miast partnerskich Elsterwerdy, w tym Nakła nad Notecią.


Dokładnie 20 lat temu, w październiku roku 1999, Nakło podpisało umowę partnerską z Elsterwerdą. Umowa ta została przedłużona, a swoje podpisy złożyli: burmistrz Anja Heinrich, burmistrz Sławomir Napierała, przewodniczący RM w Nakle nad Notecią Paweł Wiśniewski oraz przewodniczący RM w Elsterwerdzie Patrick Weser. W uroczystościach uczestniczył również starosta Tadeusz Sobol, który w roku 1999 pełnił funkcję burmistrza i podpisywał pierwotną umowę partnerską. Po oficjalnej części, goście spotkali się aby porozmawiać o wspólnych planach związanych z rozwojem współpracy pomiędzy miastami. Była to okazja by wręczyć lokalne produkty, pochodzące z Gminy Nakło nad Notecią.


W niedzielę 10 marca delegacja polsko-niemiecka złożyła wiązanki kwiatów pod tablicami pamiątkowymi na cmentarzu w Biehla. Fundatorem tablic w roku 2008 były władze Elsterwerdy. Upamiętniają one zmarłych w szpitalu w Winterbergu, polskich jeńców wojennych z okresu II wojny światowej. Miasto partnerskie Nakła nad Notecią odpowiedziało w ten sposób na odsłonięcie tablic na cmentarzu w Potulicach i w pobliżu Gorzenia.


Pełna fotorelacja tylko na: www.facebook.com/gminanaklo


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png