Sołtys Suchar pozostaje
03.04.2019 Karol Maliński 836
grafika
Powiązane galerie:
grafika
03.04.2019

14

Sołectwa

Cykl zebrań sprawozdawczo-wyborczych gminy Nakło trwa, tym razem odbyło się zebranie w Sucharach.
Na zebranie w dniu 2 kwietnia przybyło 54 mieszkańców na 253 uprawnionych do głosowania. Uczestniczyli także zastępca burmistrza Krzysztof Błoński, Emilia Cybulska - dyrektor Wydziału Organizacyjnego, która poprowadziła zebranie, oraz pracownicy ratusza. Sołtys Barbara Strzelewicz przedstawiła sprawozdanie z kadencji 2015-2019. Zostały także zaproponowane zmiany w funduszu sołeckim, a mieszkańcy jednogłośnie wyrazili zgodę na zmiany. 
Jedyną kandydaturą na sołtysa była dotychczasowa soltys Barbara Strzelewicz.  Pretendentka otrzymała 53 głosy poparcia i będzie w kolejnej kadencji piastować tę funkcję. Odmienna sytuacja była przy wyborze rady sołeckiej, bowiem zgłoszono 9 kandydatów, a poparcie wyborców otrzymali: Michał Jendrzejewski (48 głosów), Sławomir Kaczmarek (47), Dawid Należyty (47), Dariusz Kasprzak (42), Elwira Płaczek (42), Tomasz Gałka (41), Ireneusz Plener (38).
Tematem przewodnim w wolnych wnioskach były drogi. Zastępca burmistrza Krzysztof Błoński odpowiadał na pytania dotyczące braku realizacji remontu drogi do Samsieczynka. Rozmawiano także o strategicznych drogach dojazdowych ciągnikami rolniczymi. Poruszono kwestię placu zabaw, który wymaga renowacji, ale grunt, na którym jest położony, nie jest własnością gminy (należy do PKP) i nie można pozyskać środków zewnętrznych na tę inwestycję. Plac zabaw jest remontowany ze środków sołectwa. Pytano również o wpływ działalności na wieś przedsiębiorcy, który niedawno ją rozpoczął.

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png