Zaskoczenie w Karnówku
05.04.2019 Tomasz Rogacki 778
grafika

Kolejne zebranie sprawozdawczo-wyborcze w sołectwach za nami. Tym razem wybierali mieszkańcy Karnówka, a głosowanie przyniosło zaskakujący wynik.

Na 196 uprawnionych do glosowania w zebraniu uczestniczyło 39 osób. Sołtys Wacław Mroczkowski przedstawił sprawozdanie z działalności w minionej kadencji. Tradycyjnie już na funkcję sołtysa zgłoszono dwóch kandydatów – Wacława Mroczkowskiego i Mirosława Paliwodę. Ku ogólnemu zaskoczeniu wygrał ten ostatni stosunkiem głosów 20 do 19.

Do 5-osobowej rady sołeckiej zgłoszono siedem kandydatur: Arkadiusz Holec, Artur Kubiak, Aleksandra Lutomska, Ireneusz Łąpieś, Barbara Świątek, Dawid Boncel, Tomasz Sobieszczyk. Przeszło pierwszych pięciu.

W części dyskusyjnej mieszkańców najbardziej interesowała sprawa dróg na terenie sołectwa i zagospodarowania równiarki. Omówiono m.in. kwestię remontu drogi w kierunku cmentarza. Z-ca burmistrza Krzysztof Błoński wyjaśnił sprawę dotyczącą drogi, jaka miała być wykonana w minionym roku, ale nie doszła do skutku, ponieważ nie udało się wyłonić w przetargu wykonawcy. Dodał, że gmina podjęła już wszelkie działania, aby na tę drogę pozyskać odpowiednie dofinansowanie ze środków zewnętrznych oraz zrealizować to zadanie w tym roku.

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png