Wieszki także wybrały
11.04.2019 Karol Maliński 787
grafika
Powiązane galerie:
grafika
11.04.2019

22

Sołectwa

Jesteśmy na finiszu zebrań sołeckich, tym razem sołectwo Wieszki wybrało nowe władze.
Na spotkanie zorganiozwane w dniu 10 kwietnia przybyło 28 mieszkańców na 206 uprawnionych do głosowania. Spotkanie prowadził Rafał Leppert - kierownik z referatu Gospodarki Przestrzennej, a uczestniczyli w nim także dyrektorzy i pracownicy nakielskiego magistratu wraz z zastępcą burmistrza Piotrem Kalamonem
Kończący kadencję sołtys Andrzej Szmańda przedstawił sprawozdanie z dotychczasowej działalności. Jedyną kandydatką zgłoszoną na piastowanie tej funkcji była Gabriela Leppert, która otrzymała 26 głosów poparcia. Natomiast do 4 osobowej rady sołeckiej zgłoszono 5 chętnych. Mieszkańcy wybrali: Jolantę Wodzińską, Bożenę Gościniak, Artura Nowaka i Agatę Jeszkę.
Na długoletniego i zasłużonego działacza wsi - Andrzeja Szmańdę, czekała miła niespodzianka. Otrzymał bowiem liczne podziękowania i kwiaty. Nie zabrakło także pysznego tortu. 
W wolnych wnioskach dopytywano o dokończenie remontu ostatniego odcinka drogi do Janowa. Anna Nowak - dyrektor wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska, przybliżyła zgromadzonym program Czyste Powietrze.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png