Para prezydencka w Gminie Nakło nad Notecią
30.06.2019 Szymon Niemczewski 757
grafika

Para Prezydencka odwiedziła Gminę Nakło nad Notecią. Andrzej Duda i Agata Kornhauser-Duda wzięli udział w inauguracji Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH w Minikowie. – Musimy walczyć bardzo twardo, by nasi rolnicy byli traktowani w ramach UE sprawiedliwie, tzn. aby polski rolnik otrzymywał świadczenia przynajmniej na średnim poziomie UE – mówił Prezydent RP podczas swojego wystąpienia.

Podczas wystąpienia Prezydent zwrócił uwagę na konieczność walki o wysokość dopłat dla polskiego rolnictwa. – Nie ma absolutnie żadnej przesłanki, dla której polski rolnik miałby być traktowany w sposób gorszy, inny niż rolnicy w krajach UE choćby na zachodzie Europy – podkreślił Andrzej Duda. Jak dodał, „w skali ogólnej UE są to gigantyczne pieniądze, co roku 58 mld euro, z czego 40 idzie na dopłaty bezpośrednie (...).  Jest się o co bić”.


Podczas targów Prezydent Andrzej Duda wręczył wyróżnienia (etap wojewódzki, regionalny) w ogólnopolskim konkursie AGROLIGA w kategorii:

  • Producent – Juliuszowi Młodeckiemu, prezesowi Związku Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
  • Firma – Przedsiębiorstwu Nasiennemu ROLNAS z Bydgoszczy.

Następnie Para Prezydencka zwiedziła XX Jubileuszową Kujawsko-Pomorską Wystawę Zwierząt Hodowlanych i wręczyła wyróżnienia najlepszym hodowcom. Wystawa w Minikowie to największe w kraju wydarzenie hodowlane, podczas którego prezentowane są najlepsze okazy bydła mlecznego i mięsnego, owiec oraz drobiu hodowlanego.

Na targach obecni byli m.in. Minister Rolnictwa i rozwoju wsi - Jan Krzysztof Ardanowski, a także burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - Sławomir Napierała, który zamienił z Andrzejem Dudą kilka zdań. Na pamiątkę spotkania przekazał na ręce Prezydenta pamiątkowego orła, wykonanego z wosku pszczelego.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png