720mm_baner.jpg
Eryk Kołodziejczak gościem burmistrza
01.08.2019 Karol Maliński 388
grafika

Mistrz Europy U18 w rzucie oszczepem odwiedził dziś nakielski magistrat.

Przypomnijmy, że Eryk Kołodziejczak - oszczepnik LUKS Start Nakło, został Mistrzem Europy U18 w rzucie oszczepem podczas rozgrywanego w minionym miesiącu w Baku 15. Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy. Rzut oszczepem 700 g na odległość 77,02 m dał nakielaninowi złoty medal. Polak pokonał tym samym Włocha - Giovanni Frattini (75,25 m ) i Ukraińca - Artura Felfner  (73,14 m).

1 sierpnia w ratuszu olimpijczyka przyjął burmistrz Sławomir Napierała, który na jego ręce złożył okolicznościowy list z gratulacjami. Ten z kolej wręczył włodarzowi pamiątkowe zdjęcie wykonane tuż po zwycięstwie w Azerbejdżanie. Fotografia opatrzona jest dedykacją i ukazuje jak młody medalista z dumą prezentuje nakielską flagę.  Spotkanie było okazją do rozmowy o dalszych planach Eryka. 

Sukces rodowitego nakielanina na arenie międzynarodowej cieszy niezmiernie. Dzięki niemu świat po raz kolejny usłyszał o mieście i gminie Nakło nad Notecią. Wszyscy liczymy, że jest to dopiero początek owocnej kariery i życzymy Erykowi kolejnych sukcesów.

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png