Dożynki w Sucharach
09.09.2019 Szymon Niemczewski 583
grafika

Tegoroczne święto plonów odbyło się na boisku sportowym w Sucharach. Sołectwo stanęło na wysokości zadania, czego efektem były m.in. wspaniałe witacze dożynkowe.

Orszak uformował się obok zatoczki autobusowej w centrum wsi i prowadzony przez członków ZPiT "Krajna" ruszył w kierunku, gdzie zostało urządzone pole dożynkowe. W tym roku przedstawicielami rolników byli starostowie: Agnieszka Kujawa z Michalina oraz Piotr Nurczyński z Bielaw. Po dotarciu na boisko głos zabrał Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią. W okolicznościowym przemówieniu przybliżył miniony rok w rolnictwie. Następnie przemawiali zaproszeni goście, m.in.: Minister Łukasz Schreiber, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz i Starosta nakielski Tadeusz Sobol. Po uroczystej Mszy Św., o oprawę której zadbał chór Soli Deo, między uczestników dożynek podzielony został chleb – symbol tegorocznych plonów.

Dożynki były okazją, by wręczyć odznaki "Zasłużonym dla Rolnictwa" przyznane przez ministra rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego dla osób z gminy Nakło nad Notecią za działania na rzecz rozwoju i promocji polskiego rolnictwa. Z rąk Wojewody i Burmistrza odznaki otrzymali: Alina Fac, Zdzisław Kasprzak, Wacław Mroczkowski, Jerzy Mrówczyński, Witold Pisula, Barbara Strzelewicz i Jarosław Warmke.

17 sołectw z Gminy Nakło nad Notecią wzięło udział w konkursie na najładniejszy wieniec dożynkowy. Jury w składzie: Halina Mnichowska, Jarosław Warmke i Bożena Sobieszczyk-Redlak oceniało wieńce dożynkowe, przyznając:

  • 1 m. – Ślesin (1000 PLN)
  • 2 m. – Trzeciewnica (800 PLN)
  • 3 m. – Minikowo (600 PLN)
  • Wyróżnienie – Polichno (400 PLN)

Niezwykle bogaty program artystyczny mógł zadowolić każdego. Wystąpili: ZPiT Krajna, Nakielanki, Pan Buźka, Wiktoria Volmuller, Trio Mariachi oraz Biesiadny Ansamble Rozrywkowy.Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png