Występ pary Jaruzal/Czerwiński w mistrzostwach województwa kujawsko-pomorskiego
07.06.2017 Szymon Niemczewski 877
grafika

W dniu 4.06.2017 w Kamieniu Krajeńskim odbyły się mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego w siatkówce plażowej juniorów. W zawodach tych wzięła udział para kadetów Nakielskiego Towarzystwa Sportowego „TRÓJKA" - Jakub Czerwiński/ Jakub Jaruzal. Grając w starszej kategorii nakielski duet zaprezentował się z bardzo dobrej strony, przegrywając mecz dopiero w ścisłym finale.

Do turnieju przystąpiło 7 par, a grano systemem brazylijskim do dwóch wygranych setów do 15 pkt. Para Jaruzal/Czerwiński po rozegraniu bardzo dobrego turnieju tytuł wicemistrzów województwa kujawsko-pomorskiego w kategorii junior. W turnieju nasi zawodnicy o wejście do półfinałów pokonali parę Skórkowski/Piotrowski, która w poprzednim sezonie zajęła trzecie miejsce w finale Mistrzostw Polski Kadetów. W finale o trzy lata młodsi od faworytów Czerwiński/Jaruzal nie byli w stanie dorównać doświadczonym zawodnikom Krawiecki/Rajski (czwarte miejsce tegorocznych halowych Mistrzostw Polski Juniorów z drużyną ZAKSY Kędzierzyn-Koźle). Ostatecznie w turnieju nakielska para zajęła drugie miejsce zapewniając sobie awans do półfinałów Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się w dniach 26-28.06.2017r. w Mońkach (podlaskie).