Puchar ponownie dla Nakła
25.10.2017 Tomasz Rogacki 2048
grafika
Powiązane galerie:
grafika
25.10.2017

6

Aktualności

W dniach 20-22 października reprezentacja tenisa stołowego z Nakła nad Notecią przebywała w partnerskim mieście Naklo (Czechy).

Wieloletnie kontakty między naszymi miastami zaowocowały podpisaniem partnerskiej umowy w 2014 roku. Poza dotychczasową wymianą młodzieży, kontaktami między strażakami, turniejem im. M. Kensego, zrodził się pomysł zorganizowania turnieju tenisa stołowego, który jest rozgrywany wymiennie. W 2015 r. pierwszy turniej został zorganizowany w Nakle nad Notecią. Głównym trofeum był puchar przechodni (wykonany przez czeskiego metaloplastyka), który wygrali nasi reprezentanci.

W dniu 20 października (piątek) 2017 r. 6-osobowa reprezentacja Nakła nad Notecią udała się do czeskiego Nakla. W sobotę doszło do rozgrywek, które przebiegały w sympatycznej atmosferze, aczkolwiek zawodnicy obu stron dawali z siebie wszystko w walce o najlepszy wynik. Ostatecznie indywidualnie I miejsce zdobył Marek Totoń. Również zespołowo palma pierwszeństwa przypadła naszej drużynie i puchar przechodni ponownie pojechał do Nakła nad Notecią.

Oficjalną delegację gminy reprezentował z-ca burmistrza Krzysztof Błoński, który na temat dalszej partnerskiej współpracy rozmawiał ze starostą Nakla Markiem Ošťádalem.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png