Gospodarze najlepsi
30.12.2017 Szymon Niemczewski 185
grafika

W czwartek i piątek w sali ZSP 3 w Nakle obył się XII Ogólnopolski Turniej Siatkówki o Puchar Właściciela Firmy AMAN. Rywalizowało w nim 5 zespołów - z Darłowa, Gdańska, Malborka i Nakła. Bezkonkurencyjni okazali się gospodarze.

Wczoraj odbyło się 20 meczów. Pierwsze rozegrano o 12:30, ostatnie zakończyły się około 20:30. W przerwie pomiędzy grami odbyło się uroczyste otwarcie turnieju. Podczas tego wydarzenia obecni byli Burmistrz Miasta i Gminy Nakło nad Notecią - Sławomir Napierała, dyrektor ZOOR-u Anna Biniakowska, radny Jan Grabarski oraz właściciel firmy AMAN - Janusz Młynarczyk

Wyniki uzyskane pierwszego dnia:

NTS Trójka Nakło II  - Jurand Malbork 3:0 (25:22, 25:20, 25:19)
Stoczniowiec Gdańsk - DMKS Delfin Darłowo 3:0 (25:21, 25:23, 25:23)
Jurand Malbork - Stoczniowiec Gdańsk 0:3 (15:25, 19:25, 21:25)
AMAN NTS Trójka Nakło I - NTS Trójka Nakło II 2:1 (24:26, 25:17, 25:21)
Stoczniowiec Gdańsk - AMAN NTS Trójka Nako I 1:2 (25:16, 20:25, 25:27)
DMKS Delfin Darłowo - Jurand Malbork 0:3 (18:25, 19:25, 16:25)
AMAN NTS Trójka Nakło I - DMKS Delfin Darłowo 3:0 (25:12, 25:5, 25:11)
NTS Trójka Nakło II - Stoczniowiec Gdańsk 1:2 (25:23, 24:26, 23:25)
DMKS Delfin Darłowo - NTS Trójka Nakło II 0:3 (15:25, 15:25, 10:25)
Jurand Malbork - AMAN NTS Trójka Nakło I 0:3 (10:25, 15:25, 12:25)

Klasyfikacja po pierwszym dniu zawodów:
1. AMAN NTS Trójka Nakło I 10 pkt.
2. Stoczniowiec Gdańsk 9 pkt.
3. NTS Trójka Nakło II 8 pkt.
4. Jurand Malbork 3 pkt.
5. Delfin Darłowo 0 pkt.

W drugim dniu zawodów rozegrano gry finałowe. Zespoły nakielskie połączyły się w jeden i 4 drużyny rozegrały pomiędzy sobą półfinały. W pierwszym GKS Stoczniowiec Gdańsk nie dał szans zespołowi UMKS Jurand Malbork wygrywając 2:0 (25:9, 25:10). W drugim półfinale Nakło zmierzyło się z Darłowem. Ten mecz również nie był zbyt emocjonujący, bo nakielanie wygrali gładko do 11 i 9.

W meczu o 3. miejsce spotkały się zespoły z Malborka i Darłowa. Seria świetnych zagrywek Delfina sprawiła, że od stanu 15:15 Darłowo zdobyło 5 kolejnych punktów wychodząc na prowadzenie 20:15. Jurand zmniejszył straty (20:18 i 23:22), ale to nie wystarczyło by wygrać tę partię. W drugim i trzecim secie zawodnicy z Malborka zagrali znacznie skuteczniej i wygrali mecz 2:1 (22:25, 25:13, 15:7).

W finale gospodarze spotkali się z zespołem GKS Stoczniowiec Gdańsk. W pierwszym secie siatkarze NTS-u szybko wypracowali sobie przewagę i w połowie seta prowadzili 15:8. W kolejnych akcjach Stoczniowiec zagrał bardzo skutecznie i po serii 6:1 zmniejszył straty do zaledwie 2 punktów (16:14). Końcówka należała jednak do nakielan, którzy wygrali 25:17. W drugiej odsłonie Nakło szybko wyszło na prowadzenie 5:3, 10:4 i 13:5, by po wyrównanej, ale kontrolowanej grze w dalszej części seta wygrać do 16. W trzecim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 19:17. W końcówce znów NTS zagrał skuteczniej i wygrał 25:19.

Ostateczna kolejność:

1. AMAN NTS Trójka Nakło
  2. GKS Stoczniowiec Gdańsk
  3. UMKS Jurand Malbork
  4. DMKS Delfin Darłowo
  5. NTS II Trójka Nakło

Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary. Wyróżniono też pamiątkowymi statuetkami najlepszych zawodników:
MVP - Antoni Kwasigroch (Nakło)
Najlepszy rozgrywający - Krzysztof Baran (Nakło)
Najlepszy środkowy - Marcin Sledz (Gdańsk)
Najlepszy libero - Piotr Szarszewski (Nakło)
Najlepszy zagrywający - Stanisław Rynkowski (Darłowo)
Najlepszy atakujący - Dominik Strzelczyk (Gdańsk)
Najlepszy przyjmujący - Gogola Michał (Malbork)

Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też 2 pary butów do siatkówki. Szczęśliwcami okazali sięMateusz Wałoszyński z Nakła i Bartek Więcek z Gdańska.

Organizatorem turnieju był klub NTS Trójka Nakło we współpracy z Miastem i Gminą Nakło nad Notecią, Zespołem Obsługi Oświaty i Rekreacji oraz Zespołem Szkolno Przedszkolnym nr 3 w Nakle.

Materiał: Michał Nowak