Piąte miejsce NTS-u
27.02.2018 Tomasz Rogacki 1537
grafika

W dniach od 22 do 25 lutego siatkarze NTS-u wzięli udział w XX Międzynarodowym Maratonie Piłki Siatkowej Młodzieży w Łebie. Wystartowało w nim 20 zespołów w kategorii chłopców i 23 w kategorii dziewcząt. Nakielanie zajęli 5. miejsce.

W czwartek przed turniejem NTS rozegrał grę kontrolną z przebywającą na zgrupowaniu w Łebie kadrą Polski U16. Następnego dnia rozpoczął się turniej, a pierwszym przeciwnikiem była kadra województwa lubelskiego. Warto zaznaczyć, że formuła turnieju zakładała rozgrywanie tylko dwóch setów. W przypadku remisu decydowały małe punkty.

Mecz z lubelskim rozpoczął się dobrze (6:4), ale po kilku blokach i skutecznych atakach rywale wygrywali 8:6, 11:7, 17:11 i 20:13. Przy stanie 24:18 nakielanie zaczęli grać dokładniej, a rywale zaczęli popełniać błędy. NTS doprowadził do remisu 24:24, miał później dwie piłki setowe (28:27, 29:28), ale ostatecznie lubelskie wygrało 31:29. W drugiej odsłonie wyrównana walka trwała do stanu 19:19. Błędy w kolejnych akcjach sprawiły, że Nakło przegrało do 21.

Drugi mecz to spotkanie z Zawierciem. Pierwszy set był bardzo wyrównany, ale Nakło wygrało do 21. W drugim było już 18:9, a skończyło się zaledwie 4-punktową przewagą 25:21.

Kolejne spotkanie rozegrane zostało w piątek rano. Rywale - Wilki Chwaszczyno, dobrze zagrali w I secie. Mieli nawet piłkę setową, ale skuteczne obrony i kontry NTS-u sprawiły, że nakielanie wygrali do 21. W drugiej partii Nakło szybko osiągnęło wysoką przewagę (7:0, 12:4 i 17:10) ostatecznie wygrywając 25:15.

Czwartym, ostatnim grupowym rywalem, był Stoczniowiec Gdańsk. Siatkarze  NTS-u zagrali świetnie w polu zagrywki i nie pozwolili przeciwnikowi na podjęcie walki. Wygrali do 17 i 13. Zajmując ostatecznie 2. miejsce w grupie Nakło nie mogło już walczyć o medale. Pozostały gry o miejsca 5-9.

W spotkaniu z Lęborkiem gra nakielskiego zespołu nadal wyglądała bardzo dobrze. Trudne zagrywki, skuteczne ataki i spora liczba błędów przeciwnika sprawiły, że NTS wygrał 25:21 i 25:15.

W ostatnim spotkaniu Nakło grało o 5. miejsce z Jastrzębskim Węglem. Całego pierwszego seta nakielanie byli na prowadzeniu i wygrali 25:21. W drugiej odsłonie rywale zmniejszyli liczbę błędów i całkowicie przejęli inicjatywę. Wygrywali 6:4, 8:5, a za chwilę po trzech asach serwisowych 14:6. Od stanu 18:9 NTS zmniejszył straty do 19:15, ale ostatecznie przegrał  21:25. Po dwóch setach był więc remis. Oba zespoły zagrały decydującego seta, w którym po zaciętej walce lepsi okazali się nakielanie, wygrywając 16:14.

Trener nakielskiej drużyny - Artur Sierzchuła, wystąpił w podwójnej roli, ponieważ w turnieju udział wzięła kadra Polski U16 pod opieką Ariela Fijoła, Artura Sierzchuły i fizjoterapeuty Krzysztofa Wróbla.