Ultramaraton przejechał przez Nakło
27.08.2018 Tomasz Rogacki 1906
grafika
Powiązane galerie:
grafika
27.08.2018

10

Aktualności

W dniu 25 sierpnia przez Nakło nad Notecią przejechało 362 uczestników ultramaratonu rowerowego Bałtyk – Bieszczady Tour 2018, w którym do pokonania było 1008 km.

Uczestnicy wystartowali 24 sierpnia ze Świnoujścia i muszą dotrzeć najpóźniej w 70 godzin do Ustrzyk Górnych. Trasa była nasycona punktami kontrolnymi, na których kolarze potwierdzali przybycie, mogli się posilić, wziąć prysznic i odpocząć. Za pominięcie punktu kontrolnego doliczano zawodnikowi godzinę. Uczestnicy ultramaratonu rywalizowali w kategoriach: team, solo, open.

Jeden z punktów kontrolnych został zlokalizowany w naszym mieście – w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3. Pierwsza grupa kolarzy dotarła tu  o godz. 6.55. Sukcesywnie, do godz. 22.20, docierali kolejni rowerzyści. Z Nakła trasa wiodła dalej przez Występ – Potulice – Gorzeń aż do następnego punktu kontrolnego w Solcu Kuj. Do Ustrzyk Górnych zawodnicy muszą dotrzeć 27 sierpnia.

Punkt kontrolny w Nakle nad Notecią obsługiwali pracownicy Zespołu Obsługi Oświaty i Rekreacji, Urzędu Miasta i Gminy, strażacy z OSP oraz pracownicy ZS-P nr 3.

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png