Gminna gala sportu
26.09.2018 Tomasz Rogacki 2030
grafika
Powiązane galerie:
grafika
26.09.2018

20

Aktualności

W dniu 25 września w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury odbyła się Gala Mistrzów Sportu Gminy Nakło nad Notecią. Było to podsumowanie osiągnięć sportowych za 2017 rok.

Przybyłych sportowców i zaproszonych gości przywitała dyrektor ZOOiR-u Anna Biniakowska. Burmistrz Sławomir Napierała w okolicznościowym przemówieniu powiedział m.in.: Nie byłoby dzisiaj nas tutaj, gdyby nie było was. Przede wszystkim sportowcy, wasi trenerzy i opiekunowie (…). Robicie rzeczy wspaniałe, realizujecie swoje pasje, realizujecie swoje zainteresowania i osiągacie przy tym sukcesy. Ale nie byłoby tutaj nas, gdyby nie wasi trenerzy, którzy potrafią udzielić wam wskazówek, być waszymi drogowskazami (…). Samorząd nakielski od wielu, wielu lat stara się stwarzać warunki do rozwijania kultury fizycznej, do uprawiania sportu.

Jednym z przejawów tych starań była uchwała podjęta w marcu 2018 r. w sprawie szczegółowych zasad przyznawania nagród i wyróżnień dla osób fizycznych za osiągnięte wyniki sportowe oraz w działalności sportowej. Na liście wyróżnionych znalazło się 34 zawodników z różnych dyscyplin sportowych, w tym honorowy obywatel Nakla nad Notecią Monika Chabel (zd. Ciaciuch) oraz 4 trenerów.


W gali uczestniczyli również: skarbnik gminy Tomasz Angielczyk, radni Rady Miejskiej w Nakle nad Notecią, rodzice i opiekunowie.

Uroczystość uświetnił występ młodzieżowej orkiestry dętej Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Nakle nad Notecią pod batutą Zbigniewa Rydelskiego

Nagrody wręczali: burmistrz Sławomir Napierała i przewodniczący Rady Miejskiej Jan Światłowski.

Lista nagrodzonych

Lp.

 

Kategoria

Imię i Nazwisko

Dyscyplina

Nagrodzony/a za

NAGRODY RZECZOWE

  1.  

Paulina Chrzanowska

Wioślarstwo

Złoty medal Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Wioślarstwie – buty Reebok Classic, torba NIKE

  1.  

Dominik Szcześniak

Pływanie

Brązowy medal Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Pływaniu – pływacki strój startowy

  1.  

Maciej Szpara

Pływanie

Srebrny medal Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików w Pływaniu – pływacki strój sportowy

  1.  

Daria Kornacka

Taniec sportowy

Złoty medal XXIV Otwartych Mistrzostw Polski FREESTYLE – koszulka 3 Stripes LS, spodenki, obuwie NIKE, spodnie SST TP

  1.  

Julia Walus

Karate

Brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w Karate Olimpijskim – urządzenie wielofunkcyjne HP DeskJet Ink ADV3787, gra PS4 Detroit: Became Human

  1.  

Szymon Świerczek

Karate

Brązowy medal XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami – namiot Alaska, plecak 4F, sandały 4F

  1.  

Stanisław Gawlik

Karate

Złoty medal XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami – zegarek SMARTWATCH Garett Expert

  1.  

Malwina Szopiera

Karate

Złoty medal XII Otwartych Mistrzostw Polski Karate Tsunami – manekin treningowy dwunożny, dwa ochraniacze tułowia HOGO WTF

  1.  

Magdalena Niemyjska

Kickboxing

Brązowy medal Mistrzostw Europy

w Kickboxingu – bluza SAN DIEGO, kurtka AARICIA III, koszulka Boxing 18, spodenki Stripes RMG, rękawice bokserskie Everlast, ochraniacz na zęby, Electrolytes Tabbs, Enegy Gel Mix, kask bokserski 500, torba Adidas, okularki lustrzane B-Fit

NAGRODY FINANSOWE

  1.  

Weronika Gentkowska

Strzelectwo

Srebrny medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzelectwie – 1000 zł

  1.  

Kacper Wełniak

Piłka nożna

Złoty medal Mistrzostw Polski w Centralnej Lidze Juniorów w piłce nożnej – 1500 zł

  1.  

Dominik Wachowski

Karate

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim – 1500 zł

  1.  

Adam Gaca

Karate

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim – 1500 zł

  1.  

Krzysztof Michalski

Karate

Srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w Karate Olimpijskim – 2000 zł

  1.  

 

Krzysztof Baran

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Mateusz Grudzinski

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Jakub Jaruzal

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Antoni Kwasigroch

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Borys Leppert

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Dorian Płócienniczak

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Piotr Szarszewski

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Maciej Świtalski

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Borys Tacikowski

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Jakub Ziółkowski

Siatkówka

Złoty medal Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych – 1500 zł

  1.  

Karol Wiśniewski

Lekkoatletyka

Brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal – 1500 zł

  1.  

Eryk Kołodziejczak

Lekkoatletyka

Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików

w rzucie oszczepem 600g – 1500 zł

  1.  

Zuzanna Strzelewicz

Lekkoatletyka

Brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 300m – 1500 zł

  1.  

Aleksandra Nowaczewska

Lekkoatletyka

Srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzików

w rzucie młotem 3kg – 2000 zł

  1.  

Dawid Wegner

Lekkoatletyka

Czwarte miejsce na X Mistrzostwach Świata Juniorów Młodszych w rzucie oszczepem 700g
– 5000 zł

  1.  

Wojciech Trybuszewski

Pływanie

Złoty medal Mistrzostw Polski w Pływaniu Osób Niepełnosprawnych – 2500 zł

  1.  

Paulina Przywecka– Puziak

Wyciskanie sztangi leżąc

Ósme miejsce na Mistrzostwach Świata Osób Niepełnosprawnych w wyciskaniu sztangi leżąc

– 5000 zł

  1.  

Paweł Paduch

Wioślarstwo

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

w Wioślarstwie – 1500 zł

  1.  

Oliwia Kania

Wioślarstwo

Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów

w Wioślarstwie – 1500 zł

  1.  

Monika Chabel

Wioślarstwo

Srebrny Medal Mistrzostw Świata Seniorów

w Wioślarstwie – 12500 zł

  1.  

Marcin Jankowski

Lekkoatletyka

Trener Brązowej medalistki Mistrzostw Polski Młodzików w biegu na 300m, brązowego medalisty Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie oszczepem 600g oraz brązowego medalisty Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w skoku w dal – 4000 zł

  1.  

Bartosz Ksobiech

Lekkoatletyka

Trener Srebrnej medalistki Mistrzostw Polski Młodzików w rzucie młotem 3kg – 1500 zł

  1.  

Michał Nowak

Siatkówka

Trener Złotych medalistów Mistrzostw Polski  w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych

– 3000 zł

  1.  

Artur Sierzchuła

Siatkówka

Trener Złotych medalistów Mistrzostw Polski w Siatkówce Chłopców Ogólnopolskiej Gimnazjady Dziewcząt i Chłopców w grach zespołowych

– 4000 zł

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png