Korty mają zaplecze
08.10.2018 Tomasz Rogacki 1903
grafika
Powiązane galerie:
grafika
08.10.2018

12

Sport

W dniu 7 października zaplecze socjalno-biurowe miejskich kortów zostało oficjalnie oddane do użytku.

Na uroczyste otwarcie przybyli tenisiści Nakielskiego Towarzystwa Tenisowego Sokół, sympatycy, radni z przewodniczącym rady Janem Światłowskim, przedstawiciele urzędu: burmistrz Sławomir Napierała, z-ca burmistrza Krzysztof Błoński, inspektor Wydziału Inwestycji Jacek Jankowski oraz wykonawca Marek Żołecki.

Prezes Towarzystwa Jacek Janikowski poinformował o przebiegu prac przy obiekcie i podziękował władzom samorządowym oraz wykonawcy. Na ręce burmistrza Sławomira Napierały przekazał specjalne podziękowanie w postaci szklanego grawertonu. Burmistrz w kilku słowach podkreślił zaangażowanie członków Towarzystwa dodając, że obiekt powstał zgodnie z ich życzeniami. Przypomniał, że korty wybudowano w Nakle w 1912 r., natomiast polskie Kółko Tenisowe zawiązało się w mieście w 1922 r. Na ręce członka honorowego Towarzystwa Bogdana Pokorskiego przekazał reprint przedwojennego wydania Dziejów Nakła.

Przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz Sławomir Napierała, prezes Jacek Janikowski, członek honorowy Towarzystwa Bogdan Pokorski.

Nakielskie korty bardzo dobrze wpisują się w kompleks sportowo-rekreacyjny, na który składają się jeszcze stadion miejski, kryta pływalnia Naquarius, plac zabaw, zewnętrzna siłownia i mający być oddany za kilka dni do użytku Skatepark.


Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png