VII Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej piłki nożnej LZS
10.12.2018 Tomasz Rogacki 1418
grafika

W sobotę 8 grudnia w sali gimnastycznej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie odbył się VII halowy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Turniej Piłki Nożnej LZS.

W zawodach wzięło udział 5 drużyn: LZS "Kanał" Występ, LZS "Zieloni" Gorzeń, LZS "Dąb" Potulice, KS Łochowo i gospodarze LZS "Zorza" Ślesin. Drużyny powitała gospodarz obiektu Ewa Miłosierna - dyrektor ślesińskiej szkoły, a otwarcia dokonała Małgorzata Dybalska - przewodnicząca LZS "Zorza" Ślesin. Nie zabrakło Mikołaja, który w asyście śnieżynek rozdał zespołom słodkie upominki i napoje.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym po 10 minut. Sędzią głównym zawodów był Łukasz Boiński.

Wyniki:

Gorzeń - Występ  0:3

Ślesin - Potulice  0:3

Łochowo - Gorzeń  5:1

Występ - Ślesin  0:1

Potulice - Gorzeń  3:0

Łochowo - Ślesin  1:2

Występ - Potulice  2:1

Gorzeń - Ślesin  3:0

Łochowo - Potulice  0:2

Występ - Łochowo  0:1

Mecze stały na wysokim poziomie, bardzo zacięte wyrównane, po niektórych akcjach ręce same składały się do oklasków a niektóre zdobywane bramki godne pokazywania. O kolejności miejsc 2 - 4 decydowały bezpośrednie wyniki spotkań pomiędzy zespołami.

Klasyfikacja końcowa:

1. miejsce - LZS "Dąb" Potulice 9 pkt.

2. miejsce - LZS "Zorza" Ślesin 6 pkt.

3. miejsce - KS Łochowo 6 pkt.

4. miejsce - LZS "Kanał" Występ 6 pkt.

5. miejsce - LZS "Zieloni" Gorzeń 3 pkt.

Dodatkowo przyznane zostały 3 nagrody indywidualne:

- najlepszy bramkarz - Waldemar Kierzek z Potulic

- król strzelców - Piotr Wronka z Potulic

- najlepszy zawodnik - Damian Kasperski z Łochowa

Wszystkie zespoły otrzymały puchary, dyplomy, nagrody w postaci sprzętu sportowego, a wyróżnieni indywidualnie dodatkowe statuetki. Środki na nagrody pochodziły z otwartego konkursu ofert na wykonywanie zadań pożytku publicznego dla organizacji pozarządowych.

Organizatorami turnieju były: LZS "Zorza" Ślesin, Rada Miejsko-Gminna LZS, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ślesinie. Szczególne podziękowania składamy Aldonie Bon-Pantkowskiej i Zenkowi Szpotańskiemu za pomoc w organizacji turnieju.

Za tydzień, 15 grudnia o godz. 10.00 na strzelnicy przy SP 4 odbędą się 7. Mistrzostwa Miasta i Gminy w strzelectwie LZS w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej.

 

 

 

 

 

 

 

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest2.png