Warsztaty świąteczne w Biskupinie...
30.12.2017 zspaterek_redaktor 1167
grafika
Powiązane galerie:

        Dnia 18 grudnia b.r. uczniowie klas: 1b, 2a i 3b wraz z opiekunami p. M. Makowską, p. K. Baczyńską, p. E. Pietrykowską, p. Arletą Kubacką - Gill oraz główną inicjatorką i organizatorką wyjazdu p. Mariolą Cichocką wzięli udział w warsztatach świątecznych w Biskupinie.
Już na miejscu, po przywitaniu dzieci zostały podzielone na trzy grupy.  Jedna z nich przyodziana w fartuszki i stosowne nakrycia głowy wyrabiała ciasto na pierniki i bułeczki. Kolejna grupa zaangażowana została do wykonywania stroików z gałęzi sosnowych, natomiast trzecia grupa wykonywała anioły ze szklanych butelek. 
        Po tych absorbujących czynnościach przyszedł czas na wspólne śpiewanie kolęd przy pięknie przystrojonym stole wigilijnym. Stół zastawiony był potrawami wigilijnymi takimi jak ryby, barszczyk, kapusta z grzybami i oczywiście wypiekami wykonanymi przez uczniów. Dzieci, jak tradycja każe łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia świąteczne. Mieli również okazję wysłuchać historii o św. Mikołaju Biskupie. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały świąteczne prezenty, co było miłym dopełnieniem tradycji bożonarodzeniowej. 

K.B

Wyślij link mailem
WYPOWIEDZ SIĘ
PDF
DRUKUJ
POWRÓT
inwest_banner.png
pl_czystosc2b.png
baner_ostrzezenie.png
powietrze_banner.png
Beznazwy-1.png
adres:
ul. Księdza Piotra Skargi 7
89-100 Nakło nad Notecią
tel:
52 386 79 00
fax:
52 386 79 02
email:
sekretariat@umig.naklo.pl
baner_przetargi_310_130.png
kawka.png
profil zaufany.png
profil zaufany.png
baner_ePUAP_324_130_biale.png
historia.png
Beznazwy-1 - Kopia (2).png
radio.jpg
baner_CEIDG_324_130.png
dowo.png
Beznazwy-1.png
LOGO-poziom-rozw-internet.jpg